Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego online: prezentacja Albumu „Polonia Restituta”


Muzeum Niepodległości informuje, iż w najbliższym Salonie Dobrej Książki zaprezentowany zostanie wyjątkowy, dwutomowy, skórzany album okolicznościowy „Polonia Restituta„ wydany w ramach serii ”Polskie Powstania Narodowe”

Materiały partnera

Album przedstawia obraz dążeń narodu polskiego do odzyskania niepodległości. Zawiera przede wszystkim fotografie z lat 1919-1921, dokumentujące najważniejsze wydarzenia, organizacje wojskowe i postaci związane z dążeniami narodu polskiego do odzyskania niepodległości (m. in.  Polska Organizacja Wojskowa, Legiony Polskie, konferencja w Paryżu, traktat wersalski, powstania śląskie).

Fotografie: czarno – białe i kolorowe pochodzące ze zbiorów: Biblioteki Jagiellońskiej, Biblioteki Narodowej, Muzeum Niepodległości.

Album jest niejako uzupełnieniem wystawy stałej eksponowanej w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów o tym samy tytule. Na wystawie, która otrzymała nową aranżację plastyczną – widz może prześledzić wszystkie etapy walki o niepodległość w ujęciu chronologicznym, a także zapoznać się z działalnością głównych polskich obozów politycznych.

 „Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego„ – inicjatywa Muzeum Niepodległości w Warszawie – to, zgodnie z założeniem, cykliczne kameralne spotkania promujące publikacje książkowe i ich autorów. Dyskusje pod hasłem Salon Dobrej Książki odbywają się w wybrane poniedziałki i czwartki. Pierwotnie spotkania odbywały się w uroczej „Kawiarence warszawskiej„ zlokalizowanej na wystawie stałej Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Obecnie ”Salon Dobrej Książki” przeniósł się do sieci i realizowany jest na kanale YouTube Muzeum Niepodległości.

16.11.2020 godz. 12:00 kanał Muzeum Niepodległości na YouTube https://www.youtube.com/channel/UCpTlN_2MBgSLizB8QNqSx9g

- Prowadzenie spotkania dr Tadeusz Skoczek i Jan Engelgard

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz