Osiecka. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 11-13 biograficznego serialu TVP


Osiecka to biograficzny serial poświęcony życiu poetki i autorki piosenek Agnieszki Osieckiej. Serial pokazuje jej życie od wczesnej młodości w latach 50. aż po śmierć w 1997 roku. Wiernie oddaje artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów. Serial można oglądać na TVP1.

Magdalena Popławska w serialu „Osiecka” / fot. TVP

Osiecka odcinek 11
(niedziela, 31 stycznia, godz. 20:15 TVP1)

Agnieszkę całkowicie pochłaniają przygotowania do festiwalu Opole ’77. Zaniedbuje dom, rodzinę, a także swoje sprawy sercowe. W okolicach Kazimierza Dolnego trwają zdjęcia do filmu muzycznego „Fregata”. Osiecka i młody reżyser mają różne koncepcje tego dzieła. Wojtyszko jest niechętny do angażowania piosenkarek i obce są mu oniryczne wizje poetki. Jej wizyta na planie powoduje napięcia. Daniel dzieli opiekę nad czteroletnią Agatką z nianią. W redakcji stara się być życzliwy dla kolegi Zbyszka, ten jednak zdaje się stronić od jego towarzystwa. Wkrótce Passent dowiaduje się, że dostał prestiżowe stypendium na Uniwersytecie Harvarda. W przeciwieństwie do partnerki jest bardzo uradowany tą wiadomością. Ostatecznie Agnieszkę udaje się przekonać i rodzina wyjeżdża do Stanów. Rodzice z trudem patrzą na rozstanie ich córki z nianią.

Osiecka odcinek 12
(stycznia, godz. 20:15 TVP1)

Osiecka odcinek 13
(10 stycznia, godz. 20:15 TVP1)

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz