Hotel Vidago Palace. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 1-6 kostiumowej telenoweli w TVP


„Hotel Vidago Palace” to portugalsko-hiszpański serial kostiumowy osadzony w realiach Portugalii w latach 30. XX wieku. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 21:50, trwają ok. 55 minut. 

Hotel Vidago Palace / fot. TVP

Hotel Vidago Palace odcinek 1
(wtorek, 19 stycznia, godz. 21:50 TVP2)

Północna Portugalia, 1 sierpnia 1936 roku. Hrabina i hrabia de Vimieiro przybywają z córką Carlotą do luksusowego hotelu Vidago Palace, by jak co roku spędzić tu resztę lata. Niebawem ma się odbyć ślub dziewczyny z Cesarem Augustem, synem bogatego brazylijskiego plantatora. Małżeństwo to ocali jej rodzinę przed bankructwem. Przyszła panna młoda kocha jednak Pedra, syna recepcjonisty. Jest gotowa z nim uciec, ale młodzieniec wyjechał do do Hiszpanii, by walczyć w wojnie domowej. Właśnie wyrusza na śmiertelnie niebezpieczną misję. Ma przeprowadzić przez granicę hiszpańskich działaczy republikańskich ściganych przez rebeliantów Franco.

Hotel Vidago Palace odcinek 2
(środa, 20 stycznia, godz. 21:50 TVP2)

Goście hotelu gromadzą się na uroczystym otwarciu pola golfowego. Wstęgę przecina sam prezydent republiki, marszałek Oscar Carmona. Tymczasem postrzelony przez straż graniczną Pedro leży nieprzytomny w lesie. Jego towarzysze, Pepe, Dolores i Xoan, są przekonani, że zginął. Ich rozmowę z ojcem rannego, Albertem, obserwuje inspektor Lopes, który ma monitorować sytuację na granicy. Podczas balu Cesar próbuje namówić zszokowaną Carlotę, by spędziła z nim noc, nie czekając na ślub. Słyszy to Rosinha, 12-letnia siostra Pedra, która zjawiła się w hotelu, by powiedzieć dziewczynie o jego śmierci. Zrozpaczona młoda narzeczona wybiega w nieznane, zostawiając zdezorientowanego Cesara.

Hotel Vidago Palace odcinek 3
(czwartek, 21 stycznia, godz. 21:50 TVP2)

Carlota znajduje w lesie rannego Pedra. Zabiera go do domu rodziców i wzywa hotelowego lekarza, który w sekrecie usuwa kulę i ratuje chłopakowi życie. Niebawem zjawiają się tu Dolores i Xoan, którzy umknęli straży granicznej. Pepe jednak nie miał tyle szczęścia. Wpadł w ręce okrutnego inspektora Lopesa, który torturami zmusza go zdradzenia towarzyszy. W ten sposób wpada na trop Dolores. Postanawia za wszelką cenę doprowadzić do jej ekstradycji. Tymczasem Pedro wraca do zdrowia. Jest jednak przekonany, że Carlota już go nie kocha. Ona za to sądzi, że jej wybranek ma dziewczynę w Hiszpanii. Pedro chce potajemnie spotkać się z ukochaną, by wszystko wyjaśnić.

Hotel Vidago Palace odcinek 4
(piątek, 22 stycznia, godz. 21:50 TVP2)

Przebrany za kelnera Pedro zjawia się w pokoju Carloty. Ich rozmowę przerywa nadejście matki dziewczyny. Siostry Perliquitetes, które spotykają chłopaka na schodach, postanawiają donieść o wszystkim Livii. Następnego dnia zakochani spotykają się w leśnej kryjówce. Okazuje się, że Pedro wyruszył na wojnę po tym, jak otrzymał sfałszowany list, w którym Carlota miała z nim zerwać. Intrygę uknuła jej matka, która chciała zniszczyć ich związek. Dziewczyna postanawia zerwać zaręczyny i wyjechać z ukochanym do Paryża. Wcześniej szczęśliwa para wybiera się na festyn. Gdy Cesar dostrzega narzeczoną w towarzystwie obcego mężczyzny, wpada w szał.

Hotel Vidago Palace odcinek 5
(poniedziałek, 25 stycznia, godz. 21:50 TVP2)

Carlota i Pedro budzą się razem w leśnej chatce, gotowi, by zacząć wspólne życie. Wówczas zjawia się Xoan. Oznajmia, że Pedro musi natychmiast przejść na hiszpańską stronę, by pomóc Dolores. Chłopak nie potrafi odmówić. Wyrusza na trudną misję, obiecując ukochanej, że jutro do niej wróci. Dziewczyna udaje się do hotelu, by rozmówić się z matką i ojcem. Okazuje się, że Cezar zdążył już opowiedzieć wszystkim o wydarzeniach na festynie. Jego rodzice domagają się wyjaśnień. Tymczasem Pedro i Dolores zostają aresztowani. Inspektor Lopes informuje hrabiego i jego żonę, że chłopaka czeka wyrok śmierci. Zdesperowane matki narzeczonych wpadają na pomysł, który pozwoli zmusić Carlotę do ślubu.

Hotel Vidago Palace odcinek 6
(wtorek, 26 stycznia, godz. 21:50 TVP2)

Lopes informuje więźniów, jaki los ich czeka. Dolores zostanie wydana władzom Hiszpanii, a Pedro wyjdzie na wolność wskutek interwencji wpływowych przyjaciół. Chłopak nie wie jeszcze, że to Carlota ocaliła mu życie, zgadzając się w zamian poślubić Cesara. Żąda, by inspektor uwolnił również jego towarzyszkę. Lopes, udając wspaniałomyślnego, wyraża zgodę. Jednocześnie nakazuje sierżantowi Fernandesowi, by ten zastrzelił oboje, gdy tylko zdejmie im kajdanki. Tymczasem Cesar przed ołtarzem mówi narzeczonej, że jej ofiara jest daremna - Pedro i tak zginie. Carlota wybiega z kościoła, by ratować ukochanego.

Zobacz takżeHotel Vidago Palace zastąpi Królową piękności. Serial opowie o Portugalii w latach 30. XX wieku

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz