Twórca Wikingów i Tudorów przygotowuje serial o Aleksandrze Wielkim


Michael Hirst, scenarzysta takich seriali jak „Wikingowie” i „Tudorowie”, obecnie pracuje nad serialem o Aleksandrze Wielkim. Produkcja opowie losy twórcy jednego z największych imperiów i najwybitniejszego wodza w dziejach świata.

Aleksander Wielki na swoim koniu Bucefale

Za produkcję odpowiada Starlings Entertainment. „Aleksander Wielki” zostanie nakręcony w Grecji, a koproducentem będzie grecka Antenna Group. Niemieckie G5 Fiction i ZDF Enterprises są również zaangażowane w ten projekt. W jego ramach współpracować będą Ben Silverman (producent wykonawczy) oraz Michael Hirst (scenarzysta), którzy razem pracowali przy serialu „Tudorowie”.

Aleksander Wielki (336 r. p.n.e. - 323 r. p.n.e.) w wieku 20 lat, po swoim ojcu Filipie II, objął tron króla Macedonii. Większość swojego panowania spędził na kampanii wojennej, którą przez 10 lat toczył w zachodniej Azji i północno-wschodniej Afryce. W wieku zaledwie 30 lat stworzył jedno z największych imperiów starożytnego świata, które rozciągało się od Grecji po Indie. Swoją kampanię w Indiach zakończył nie z powodu niepowodzeń militarnych, ale ze względu na niezadowolenia swojej armii. Powrócił wówczas do Babilonu, gdzie przygotowywał się do kolejnej wyprawy. Zmarł młodo, zaledwie w wieku 32 lat.

Życie Aleksandra Wielkiego upłynęło na walce i wielkich bitwach, w których pokonywał kolejne wrogie armie. Zatem gdyby serial chciał wiernie oddać losy tego wielkiego wodza musiałby zawierać wiele scen militarnych kręconych w plenerach.

Poniżej przedstawiamy wybrane cytaty Aleksandra Wielkiego:

  • „Nie dzielę ludzi na Greków i barbarzyńców. Nie interesuje mnie pochodzenie czy rasa mieszkańców. Ja wyróżniam ich tylko na podstawie ich zasług. Dla mnie każdy dobry obcokrajowiec jest Grekiem, a każdy zły Grek jest gorszy od barbarzyńcy.”
  • „Rzeźnik nie boi się nawet tłumu owiec.”
  • „Już samo dążenie do wielkiego celu jest przejawem wielkiego męstwa.”
  • „Czy ciągle jeszcze nie wiesz, że celem naszych zwycięstw i pożytkiem z nich płynącym jest położenie kresu niegodziwości i słabości tych, których sobie podporządkowujemy?”

Może niektóre z nich znajdą się w scenariuszu serialu?

Obsada serialu nie jest jeszcze znana. A Wy jakiego aktora obsadzilibyście w głównej roli?

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz