Joaquin Phoenix zagra Napoleona Bonaparte w filmie Ridleya Scotta


Laureat Oscara za rolę Jokera, Joaquin Phoenix, zagra główną rolę w filmie o Napoleonie Bonaparte. Reżyserem produkcji o cesarzu Francuzów i jednym z najwybitniejszych wodzów w historii będzie Ridley Scott. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Joaquin Phoenix (fot. CC-BY-SA 2.0) i Napoleon Bonaparte

Z filmem o Napoleonie mierzyło się wielu reżyserów, ale nigdy nie powstała o nim hollywoodzka superprodukcja. Film o cesarzu Francuzów zamierzał nakręcić Stanley Kubrick ale nigdy swojego planu nie zrealizował. Steven Spielberg na podstawie nieukończonego scenariusza Kubricka pracuje nad serialem o Napoleonie, ale brak konkretów na temat tej realizacji.

Teraz prace nad filmem o Napoleonie zapowiedział także Ridley Scott. Film o tytule „Kitbag” ma opowiadać historię pierwszych lat panowania Napoleona oraz jego burzliwej relacji z Józefiną.

Jeśli projekt doczeka się realizacji nie byłby to pierwszy wspólny plan zdjęciowy Phoenixa i Scotta. Obaj artyści spotkali się przy okazji realizacji „Gladiatora”. Phoenix zagrał w nim rolę cesarza Kommodusa.

Napoleon jest dziś postrzegany jako niski mężczyzna, gdyż mierzył 168 cm. Tymczasem w jego czasach taki wzrost lokował go raczej w średniej populacji. Phoenix jest kilka centymetrów wyższy, gdyż jego wzrost wynosi 173 cm, ale we współczesnych czasach również plasuje go w grupie mężczyzn o średnim wzroście.

Data produkcji „Kitbaga” ani odtwórcy innych ról nie są jeszcze znani.

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, zwiastuny i inne przygotowane przez nas materiały ze świata filmów historycznych i kostiumowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz