Mata Hari. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 6-12 serialu historycznego w TVP


Mata Hari to rosyjsko-ukraińsko-portugalski serial historyczny osadzony w okresie I wojny światowej. Opowiada historię słynnej kobiety szpieg. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 21:50, trwają ok. 45 minut. 

Mata Hari / fot. TVP

Mata Hari odcinek 8
(wtorek, 13 kwietnia, godz. 21:50 TVP2)

Paryż, 1915 rok. Mata Hari jest podejrzana o związek z wyjątkowo bestialskim zabójstwem. Francuska policja uważnie przygląda się wszelkim jej poczynaniom. Artystka zawiera znajomość z rosyjskim kapitanem, Władimirem Masłowem.

Mata Hari odcinek 9
(wtorek, 13 kwietnia, godz. 21:50 TVP2)

W trakcie akcji przeprowadzonej przez francuską policję Astruc ponosi śmierć. Mata Hari pragnie, by sprawiedliwości stało się zadość. W tym celu ze wsparciem Lenoira zamierza opublikować demaskatorską książkę. Ladoux, działając pod przykrywką, stara się ją rozpracować.

Mata Hari odcinek 10
(czwartek, 15 kwietnia, godz. 21:50 TVP2)

Mata Hari zakochuje się we Władimirze Masłowie. Jednocześnie dochodzi do wniosku, że jej niezobowiązujące romanse i sojusze wystawiają ją na poważne niebezpieczeństwo. Ladoux tymczasem zamierza rozprawić się z nią raz na zawsze.

Czytaj takżeMata Hari. Agentka femme fatale

Mata Hari odcinek 11
(poniedziałek, 19 kwietnia, godz. 21:50 TVP2)

Schragmüller stara się naprawić sytuację. Niepokoi się wizytą swojej podopiecznej w biurze Ladoux. Margareta udała się tam, by zdobyć przepustkę do szpitala wojskowego, w którym znajduje się ranny Masłow. Docierają do niej wieści o zabójstwie jej służącej, Anny. Tancerka uświadamia sobie, że jej życie także jest zagrożone. Rusza do Vittel, by odwiedzić Władimira. Ladoux nie ustaje w wysiłkach, by doprowadzić do jej aresztowania.

Mata Hari odcinek 12-ost.
(wtorek, 20 kwietnia, godz. 21:50 TVP2)

Ladoux aresztuje Matę Hari. Artystka zostaje umieszczona w Saint-Lazare. Zarzuca jej się działalność szpiegowską. Tancerka wszystkiemu zaprzecza i żąda spotkania z Masłowem. Kiedy oczekuje na rozprawę, Władmir wreszcie się z nią spotyka. Mężczyzna podpisuje in blanco zobowiązanie do zachowania tajemnicy. Ladoux wykorzystuje dokument i zmienia go na zeznanie pogrążające Margaretę. Sąd wydaje wyrok śmierci.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz