Krawcowa z Madrytu ponownie w TVP2. Serial rozgrywa się podczas hiszpańskiej wojny domowej


Od 31 maja na antenie TVP2 ponownie emitowany będzie hiszpański serial „Krawcowa z Madrytu”, którego historycznym tłem jest hiszpańska wojna domowa (1936-1939). Produkcja jest adaptacją bestsellerowej powieści Marii Dueńas.

Seria „Krawcowa z Madrytu”

Akcja „Krawcowe z Madrytu” rozgrywana jest w latach 30-tych XX wieku w Hiszpanii. Główną bohaterką jest Sira Quiroga, grana przez Adrianę Ugarte, która jest młodą krawcową o wielkim talencie.

W przededniu wybuchu hiszpańskiej wojny domowej wyjeżdża z Madrytu i wraz z ukochanym udaje się do Maroka. Tam jednak jej mężczyzna znika bez śladu zaraz po przybyciu do nowego miejsca, zostawiając kobietę samą sobie. Sytuacja Siry jest dramatyczna. W końcu, po licznych perypetiach młoda kobieta decyduje się wrócić do ojczyzny. W Madrycie otwiera wytworne atelier mody damskiej.

Sytuacja polityczna jest jednak bardzo trudna, nie tylko w Hiszpanii, ale i w całej Europie, stojącej u progu II wojny światowej. Wkrótce losy Siry zaczynają się splatać z życiem nietuzinkowych postaci, takich jak były frankistowski minister, jego ekscentryczna kochanka, szef brytyjskiego wywiadu. Za ich namową Sira podejmie się ryzykownej misji...

W rolach głównych wystąpili: Adriana Ugarte jako (Sira Quiroga/Aris Agoriuq), Peter Vives (jako Marcus Logan), Hannah New (jako Rosalinda Fox), Tristán Ulloa (jako Juan Luis Beigbeder), Elvira Mínguez (jako Dolores Quiroga), Filipe Duarte (jako Manuel Da Silva).

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz