Krawcowa z Madrytu. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 1-10 serialu TVP


Krawcowa z Madrytu to hiszpański serial, którego historycznym tłem jest hiszpańska wojna domowa (1936-1939). Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 21:50, trwają ok. 55 minut. 

Seria „Krawcowa z Madrytu”

Krawcowa z Madrytu odcinek 1
(poniedziałek, 31 maja, godz. 21:40 TVP2)

Sira wychowała się bez ojca. Dziewczyna przez wiele lat szlifuje umiejętności w zawodzie krawcowej, a mentorką jest jej matka. Losy Siry odmienia nieoczekiwane uczucie. Dziewczyna porzuca rodzinny Madryt i w przededniu wojny domowej wyjeżdża z ukochanym do Maroka. Szybko żałuje tej decyzji.

Krawcowa z Madrytu odcinek 2
(wtorek, 1 czerwca, godz. 20:55 TVP2)

W Hiszpanii wybucha wojna domowa. Tymczasem Sira ma poważne kłopoty. Ukochany zostawia ją w Maroku z długami i ucieka. Dziewczyna pragnie wrócić do Madrytu, gdzie mieszka matka, ale nie może, ponieważ granice są zamknięte. Okazuje się, że może liczyć na pomoc komisarza policji.

Krawcowa z Madrytu odcinek 3
(wtorek, 1 czerwca, godz. 21:50 TVP2)

Sira, załamana tym, że nie może na razie wrócić do Madrytu do swojej matki, powoli dochodzi do siebie. Dziewczynę wspiera Canelaria. Sira rozgląda się za pracą oraz pomaga Jamili w jej pensjonacie. W czasie sprzątania dowiaduje się, że jeden z gości, Andres, zajmuje się nielegalnym handlem fałszywymi paszportami. Z czasem talent Siry do krawiectwa zostaje w końcu dostrzeżony i doceniony. Tymczasem ona postanawia przemycić i sprzedać broń należącą do Andresa.

Krawcowa z Madrytu odcinek 4
(środa, 2 czerwca, godz. 21:50 TVP2)

Sira otwiera w Tetunie salon krawiecki. Staje się to możliwe dzięki pieniądzom ze sprzedaży broni, a także wsparciu Candelarii. Pierwszą klientką młodej krawcowej jest Niemka, Frau Heinz. Wkrótce Sira rozpoczyna poszukiwania dobrego rysownika, który mógłby dla niej wykonywać projekty strojów. Szybko zaprzyjaźnia się ze swoim sąsiadem, Felixem. Mężczyzna postanawia zadbać o edukację młodej kobiety. Pewnego dnia krawcowa dowiaduje się, że Ramiro wciąż jest w kraju.

Krawcowa z Madrytu odcinek 5
(czwartek, 3 czerwca, godz. 21:50 TVP2)

Sira znajduje nową przyjaciółkę. Jest nią Rosalinda, Angielka, która ma romans z najwyższym komisarzem w regionie. Dzięki tej znajomości Sira odzyskuje nadzieję na sprowadzenie matki z Madrytu. Vasquez nadal pomaga Sirze. Jednocześnie bacznie ją obserwuje.

Krawcowa z Madrytu odcinek 6
(poniedziałek, 7 czerwca, godz. 20:55 TVP2)

Rosalinda postanawia zaprosić do Tetuanu brytyjskiego dziennikarza. Mężczyzna ma pomóc Sirze w sprowadzeniu matki. W zamian za tę przysługę reporter przeprowadza wywiad z Juanem Luisem. Uczestniczy on także w przyjęciu wydanym na cześć szwagra Franco. Tymczasem Sira przez przypadek staje się świadkiem ważnych negocjacji. Podsłuchane informacje zaraz przekazuje dziennikarzowi.

Krawcowa z Madrytu odcinek 7
(poniedziałek, 7 czerwca, godz. 21:50 TVP2)

Matka Siry nareszcie przybywa do Tetuanu. Niestety, nie wygląda dobrze. Kobieta jest przerażona i wygłodzona. Tymczasem Sira szyje suknie dla żon niemieckich wojskowych. Młoda krawcowa zdaje sobie sprawę, że ich przyjaźń może w przyszłości bardzo się jej przydać. Wkrótce Sira dowiaduje się, że Rosalinda jest poważnie chora i powinna się oszczędzać. Tymczasem zjawia się mąż kobiety, z którym od lat nie utrzymuje ona kontaktu.

Krawcowa z Madrytu odcinek 8
(wtorek, 8 czerwca, godz. 20:55 TVP2)

Aby ratować przyjaciółkę, Sira namawia Marcusa do kradzieży weksli z domu niemieckiego urzędnika. Dziennikarz ucieka w ostatniej chwili. Niestety, zostaje rozpoznany i musi jak najszybciej opuścić Maroko. Tymczasem udaje się w końcu pozbyć męża Rosalindy. Kobieta znów może się cieszyć szczęściem u boku ukochanego mężczyzny. Po wojnie Beigbeder zostaje ministrem w rządzie Franco.

Krawcowa z Madrytu odcinek 9
(wtorek, 8 czerwca, godz. 21:50 TVP2)

Sira rozpoczyna współpracę z wywiadem Wielkiej Brytanii. Kobieta otrzymuje nową tożsamość i we wrześniu 1940 roku otwiera w Madrycie salon krawiecki. Zdobyte przez siebie tajne informacje zapisuje szyfrem, a następnie pozostawia w wyznaczonych miejscach. Dzięki udanemu pokazowi zaprojektowanej przez siebie mody wkrótce zdobywa pierwsze klientki z niemieckich kręgów. Pewnego dnia udaje się do muzeum. Gdy stamtąd wychodzi, nie może się pozbyć wrażenia, że jest śledzona.

Krawcowa z Madrytu odcinek 10
(środa, 9 czerwca, godz. 21:40 TVP2)

Beigbeder zostaje aresztowany jako zagorzały przeciwnik przystąpienia Hiszpanii do wojny. Rosalinda zmuszona jest uciekać z Niemiec, a Sira wyjeżdża do Madrytu. Tam otwiera pracownię krawiecką. Wkrótce rozpoczyna działalność szpiegowską na rzecz Anglików. Jej dawny narzeczony, Ignacio, który pracuje w urzędzie bezpieczeństwa, podejrzewa kobietę o pracę na rzecz wroga.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz