„Najdalsze Kresy. Ostatnie polskie lata” S. Koper, T. Stańczyk - zapowiedź


Nakładem Wydawnictwa Fronda 27 maja 2021 r. ukazała się najnowsza książka pióra dwóch autorów: Sławomira Kopra i Tomasza Stańczyka pt.: „Najdalsze Kresy. Ostatnie polskie lata”. Patronat medialny nad publikacją sprawuje Historia.org.pl - Polski Portal Historyczny.

Materiały wydawcy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co Polska utraciła na rzecz innych państw? Z książki „Najdalsze Kresy. Ostatnie polskie lata” dowiesz się, że oddaliśmy nie tylko terytoria, ale również coś znacznie cenniejszego... Chcesz się zgłębić temat? Zdecydowanie musisz sięgnąć po lekturę Sławomira Kopra i Tomasza Stańczyka!

Sławomir Koper i Tomasz Stańczyk to autorzy, którzy dali się poznaći jako wybitni popularyzatorzy historii otaczającego nas świata. W tej pozycji, po raz kolejny udowadniają, że magię różnych miejsc, ich piękno przyrody, otwartość mieszkających tam ludzi oraz całkowitą legendę Kresów można opowiedzieć prostym i zrozumiałym dla wielu czytelników językiem.

Z tego utworu poznasz więcej informacji na temat:

  • wielkiego boju Korpusu Dowbora-Muśnickiego;
  • skandalistki Tamary Łempickiej;
  • przewodnika po polskiej Odessie;
  • wojennych przypadków polskich gwiazd. Ewakuacyjne perypetie Stefana Jaracza, Aleksandra Żabczyńskiego i Zuli Pogorzelskiej.

oraz wiele innych fascynujących wydarzeń.

Przez ostatnie siedemdziesiąt lat Polska istnieje bez kresów, ale czy polska dusza dobrze się czuje po tej separacji?
„Najdalsze Kresy. Ostatnie polskie lata” to kolejne dzieło o polskości do kolekcji tych dwóch autorów, zaraz po trylogii, w której skład wchodzą: „Ostatnie lata polskiego Lwowa”, „Ostatnie lata polskiego Wilna” oraz „Ostatnie lata polskich Kresów”.

Tytuł: „Najdalsze Kresy. Ostatnie polskie lata”.
Autorzy: 
Sławomir Koper, Tomasz Stańczyk
Wydawnictwo: Fronda
Liczba stron: 592
EAN: 9788380796010
Data premiery: 27 maja 2021 r.
Cena okładkowa: 59,90 zł

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz