Kozacka miłość. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 151-160 kostiumowej telenoweli w TVP


Kozacka miłość to rosyjsko-ukraiński serial kostiumowy osadzony w realiach na przełomie XIX i XX wieku. Serial można oglądać na TVP2. Odcinki produkcji są obecnie nadawane od poniedziałku do piątku o godz. 18:45, trwają ok. 45 minut. 

Kozacka miłość / fot. TVP

Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Kozacka miłość odcinek 151
(piątek, 30 lipca, godz. 18:45 TVP2)

Marfusza namawia męża, by szczerze porozmawiał z Tichonem. Anton w końcu uznaje, że żona ma rację, po czym udaje się z nią do Skorniaków. Po poznaniu prawdy Tichon wybacza Antonowi jego uczynek. Następnie w porozumieniu z Aloną daje odzyskane pieniądze Siemionowi oraz Musze. Nikoła zabiera Gruszeńkę na posterunek, by złożyła zeznania w sprawie Bułygi. Potem odprowadza ją do Gruszynów. Olga nie toleruje jej w swojej rodzinie. Między nią a śpiewaczką dochodzi do kłótni. Sofia, świadoma, że Gruszeńka kocha jej syna, a ten cierpi w nieudanym małżeństwie, próbuje ich do siebie zbliżyć. Stiepan jednak odpycha od siebie dziewczynę.

Kozacka miłość odcinek 152
(poniedziałek, 2 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Za sprawą Oksany Kozakom udaje się ująć Sorokę i Koźmę. Zabierają ich do stanicy na sąd. Fiodor wzywa Oksanę. Pod jego wpływem dziewczyna przyznaje się do winy. Mężczyzna wstawia się za nią i oznajmia, że weźmie z nią ślub. Umiejętne przeprowadzenie śledztwa robi ogromne wrażenie na zebranych, przez co Sotnik zdobywa szacunek. Rodzice Oksany są mu bardzo wdzięczni. Gawryła przeżywa czyn córki. Chce opuścić stanicę, co załamuje Wierę. Stiepan wraz z matką wybiera się na grób Iłłariona. Dosiada się do nich Gruszeńka, z którą wcześniej Sofia potajemnie się umówiła. W Ustiużynie zjawia się Marysia. Targają nią silne emocje, do czego przyczynił się Serafim.

Kozacka miłość odcinek 153
(wtorek, 3 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Olga zaczyna dostrzegać zalety Marysi. Ma nadzieję, że się zaprzyjaźnią. Bułyga obmyśla plan opuszczenia miasta. Kryje się w powozie Anfisy. Dzięki elokwencji Fiodrora ojciec Oksany jednak nie wyjeżdża ze stanicy. Gruszeńka udaje, że jest chora. Liczy, że zostanie ze Stiepanem.

Czytaj takżeKozacy - geneza, organizacja i historia. Jak powstała Kozaczyzna?

Kozacka miłość odcinek 154
(środa, 4 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Na wieść o tym, że Stiepan ma towarzystwo, Marysia potajemnie udaje się do męża. Bułyga, postrzelony przez Gruszyna, umyka w głąb stepu. Zbiega znajduje Ilja. Gruszeńka rozmawia z Koźmą, po czym postanawia wyjechać. Przygotowuje dla Stiepana pożegnalny list. Fiodor prosi Gruszyna o wybaczenie za to, że żywił wobec niego podejrzenia.

Kozacka miłość odcinek 155
(czwartek, 5 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

ikoła daje Gruszeńce słowo, że zawiezie ją do stolicy. Uważa, że tam przyrodnia siostra znajdzie ukojenie po przeżyciu nieszczęśliwej miłości. Kolewanow obmyśla spisek mający na celu rozdzielenie Alony i Ilji. Oferuje Rogożynowi udział w dochodowym biznesie w sporej odległości od miasta. Serafim próbuje znaleźć wnuczkę. Wycieńczony trafia do zajazdu. Marysia proponuje rannemu Bułydze, że pomoże mu w ucieczce. Mężczyzna ma jednak uwolnić ją od problemów z Gruszeńką.

Kozacka miłość odcinek 156
(piątek, 6 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Marysia otacza opieką chorującego Serafima. Prosi, by jej nie potępiał. Do Stiepana dociera wiadomość, że postrzelony przez niego Bułyga nadal żyje. Oksana chce rozprawić się z konkurentką. Idzie do chaty czarownika po truciznę. Ilja nabiera podejrzeń. Dochodzi do wniosku, że hojna propozycja biznesowa wysunięta przez Kolewanowa to element jakiejś intrygi.

Kozacka miłość odcinek 157
(poniedziałek, 9 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Oksana i Marysia przychodzą do chaty czarownika, by odebrać od niego truciznę. Ilja szykuje się do długiego wyjazdu w interesach. Żegna się z żoną. Zamroczony Serafim myli Oksanę z Gruszeńką. Grożąc jej śmiercią, zakazuje dziewczynie wiązać się z Fiodorem. Do Gruszeńki dociera wiadomość, że Nikoła bronił jej dobrego imienia. W efekcie trafił do aresztu.

Kozacka miłość odcinek 158
(wtorek, 10 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Alona prosi Kolewanowa, by ujął się za Gruszynem. Karczmarka wypija napar przygotowany dla Serafima. Marysia i Oksana, lękając się konsekwencji, uciekają do stanicy. Prystaw Lebieda namawia Pritykina, by wycofał skargę. Udaje się dzięki temu zamknąć sprawę dotyczącą przekroczenia uprawnień policjanta. Nikoła opuszcza areszt. Gładysz jest bliski paniki. Sądzi, że oszustwo związane z fałszywymi zwłokami karczmarza wyjdzie na jaw. Udaje się do Ustińji, by ją ostrzec. Kobieta jest jednak odurzona wypitym wcześniej wywarem. Koźma, Soroka i Lubasza przyjeżdżają do gospody, by zabrać chorego Serafima. Trafiają na Siemiona. Ten wyjawia Timofiejowi całą prawdę. Kolewanow sugeruje Gładyszowi, że dobrze wie o jego udziale w sprawie rzekomo zmarłego oberżysty.

Kozacka miłość odcinek 159
(środa, 11 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Nikoła odkrywa, że kocha Gruszeńkę. Jest przerażony swoimi uczuciami. Próbuje więc odsunąć od siebie dziewczynę, którą jego zachowanie bardzo rani. Sotnik zwierza się Tichonowi. Ten daje mu słowo, że zaopiekuje się jego przyrodnią siostrą i sugeruje wyjazd jako najlepsze wyjście z tej sytuacji. Nikoła w końcu jednak otwarcie rozmawia z dziewczyną. Lubasza otacza opieką Serafima, co uniemożliwia Marysi realizację jej niecnego planu. Siemion składa wizytę Koźmie i Soroce. Razem obmyślają, jaka kara powinna spotkać Ustińję za jej uczynek. Stiepan podejrzewa, że to Kolewanow przyczynił się do zlekceważenia okoliczności ucieczki Bułygi. Oznajmia Gładyszowi, że oczekuje, by wyciągnął wobec niego przewidziane prawnie konsekwencje. Ten prosi o radę Kolewanowa. Kupiec nakłania policjanta, by zagrozić Gruszynowi. Następnie straszy Alonę, opowiadając jej, co może czekać Stiepana. Dziewczyna po raz kolejny daje mu sobą manipulować.

Kozacka miłość odcinek 160
(czwartek, 12 sierpnia, godz. 18:45 TVP2)

Gruszeńka zamierza wyruszyć do stolicy. Nikoła chce jechać wraz z nią. Tichon próbuje przekonać go, że to zły pomysł. Radzi też dziewczynie, by sama ograniczyła kontakt z przyrodnim bratem. Obawia się, że Sotnik nie poradzi sobie z namiętnością. W związku z tym oferuje, że sam będzie jej towarzyszył w podróży. Timofiej i Koźma szykują nauczkę dla Ustińji. Zabierają do niej Siemiona, który udaje martwego. Wskutek konfliktu Stiepana z Gładyszem Gruszyn zostaje aresztowany.

Streszczenie odcinków 161-170 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz