Warszawskie Dni Kawaleryjskie 2021


Warszawskie Dni Kawaleryjskie w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędą się już po raz ósmy. W dniach od 30 lipca do 1 sierpnia 2021 roku kawalerzyści - ochotnicy przeniosą gości w lata 20 i 30, aby ponownie cieszyć się klimatem przedwojennej Warszawy.

Materiały partnera

Warszawskie Dni Kawaleryjskie to święto, które kreuje wyjątkową atmosferę w Łazienkach Królewskich. Goście obecni na wydarzeniu mogą podziwiać galowe umundurowanie, tradycje kawalerzystów oraz pełne elegancji konie pułkowe. Wśród atrakcji planuje się pokaz musztry konnej Szwadronu Honorowego 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich, zawody władania szablą i lancą oraz ceremonię dekoracji zwycięzców kwalifikacji Kawaleryjskich Mistrzostw Polski Militari. Tegoroczna edycja, rozpocznie się 30 lipca, zawodami w Jeździeckim Klubie Sportowym w Umiastowie – siedzibie Szwadronu. Na ten dzień zaplanowane są dwie konkurencje kawaleryjskich zawodów konnych: ujeżdżenie i cross. Swoistym novum, wartym podkreślenia, jest organizacja I Biegu Ku Chwale Kawalerii i Artylerii Konnej. Całość dochodu z pakietów startowych w tym roku przeznaczamy na budowę pomnika „Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej” w Komarowie.

Ponadto zapraszamy na Otwarte Kawaleryjskie Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego, w piątek od godziny 14.00 do 22.00 i sobotę od 10.00 do 20.00.

Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich chętnych, w każdym wieku. Zapraszamy na strzelnicę U27 nieopodal Umiastowa.

W drugim dniu uroczystości na terenie Jeździeckiego Klubu Sportowego w Umiastowie, o godzinie 13.00, planowane jest rozpoczęcie konkursu skoków przez przeszkody, do których zgłosili się zawodnicy z całej Polski. Będzie to niepowtarzalna okazja obserwacji połączenia żołnierskiego kunsztu jeździeckiego z dostojeństwem wspaniałych koni. Szczególnie interesujące i widowiskowe będą rozgrywane tego dnia próby władania bronią białą- szablą i lancą. Próby rozpoczną się o godzinie 15.30.

Niedziela 1 sierpnia, rozpocznie się Mszą Św. w Parafii Katedralnej Kościoła Polskokatolickiego pod wezwaniem Świętego Ducha w Warszawie przy ul. Szwoleżerów 4, w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Leona Kozietulskiego, po zakończeniu ceremonii złożone zostaną kwiaty pod tablicą pamięci żołnierzy 201- 3 Pułku Szwoleżerów (odsłoniętej w 2020 r.).

O godzinie 12.30 nastąpi punkt zwrotny uroczystości, którym będzie uroczysty apel na Tarasie Pałacu na wodzie, zaś popołudniem, Szwadron Honorowy im. płk. Jana Leona Kozietulskiego przeniesie swe stacjonowanie na teren zielony za ermitażem, na terenie Łazienek Królewskich. Odbędzie się tam oficjalny pokaz konny, który tradycjami odwołuje się do najlepszych tradycji jeździeckich II Rzeczpospolitej Polskiej.

Gdzie i kiedy?

Miejsce: Warszawa
Data i godzina: 30 lipca - 1 sierpnia 2021 r.
Szczegóły: dnikawaleryjskie.pl

Kalendarz i mapa wydarzeń historycznych

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu, w którym zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych imprez historycznych. Tam też znajduje się udostępniona mapa, na której zaznaczyliśmy lokalizacje wszystkich zebranych przez nas wydarzeń. Dzięki mapie łatwo znajdziesz ciekawe wydarzenie historyczne w Twojej okolicy.

Patronaty i promocja

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny. Znajdują się tam informacje o tym jak zgłosić nam historyczne imprezy, które chcielibyście by nasz portal objął swym patronatem medialnym. Niezależnie od patronatu możecie wysyłać nam informacje o imprezach, zdjęcia lub relacje z wydarzeń, które chętnie opublikujemy. O wydarzeniach możecie także powiadomić nas na dedykowanej temu grupie na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz