Senat przyjął ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego


Senat przyjął dzisiaj ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie. Teraz ustawa trafi ponownie do Sejmu. Bez wstrzymania się od głosu senatorów z KO, Koalicji Polskiej i Klubu Senatorów Niezależnych nie byłoby to możliwe. 

Pomnik księcia Józefa Poniatowskiego przed Pałacem Saskim,

Za przyjęciem ustawy wraz z poprawkami głosowało 49 senatorów, 34 było przeciw, a wstrzymało się 15. Za byli wszyscy obecni na sali senatorowie Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch senatorów (Krzysztof Kwiatkowski i Lidia Staroń) z Koła Senatorów Niezależnych.

Przeciwko głosowali senatorowie Koalicji Obywatelskiej (29), Koalicji Polskiej (1), Polska 2050 (1), Lewicy (2) oraz senator niezrzeszony Stanisław Gawłowski. Ustawa nie zostałaby przyjęta gdyby nie wstrzymanie się od głosu 12 senatorów Koalicji Obywatelskiej (Halina Bieda, Bogdan Borusewicz, Barbara Borys-Damięcka, Robert Dowhan, Beniamin Godyla, Tomasz Grodzki, Jolanta Hibner, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Antoni Mężydło, Janusz Pęcherz, Aleksander Pociej i Bogdan Zdrojewski) , 2 senatorów  z Koalicji Polskiej (Michał Kamiński i Kazimierz Michał Ujazdowski) oraz 1 senator z Klubu Senatorów Niezależnych (Wadim Tyszkiewicz).

Gdyby wszyscy wstrzymujący się od głosu zagłosowali przeciwko tej ustawie wówczas głosowanie zakończyłoby się remisem. W takiej sytuacji ustawa nie zostałaby przyjęta przez polski senat.

Czytaj takżeHistoria Pałacu Saskiego w Warszawie. Był świadkiem wielkich wydarzeń polskiej historii

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Teresa pisze:

    wazne, że potrafia sie zachować jak trzeba -może powoli sie dotra

Zostaw własny komentarz