Film Roosevelt - fabuła, obsada i data premiery


Roosevelt to dramat biograficzny o prezydencie Theodorze Roosevelcie. Za jego reżyserię odpowiada Martin Scorsese.

Theodore Roosevelt

Roosevelt - zarys fabuły

Film opowie historię amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera, który miał olbrzymi wpływ na skonstruowanie bomby atomowej. W trakcie II wojny światowej Oppenheimer był dyrektorem naukowym Projektu Manhattan, w ramach którego została opracowana pierwsza bomba atomowa. Stąd naukowiec nazywany jest „ojcem bomby atomowej”.

Roosevelt - reżyser i twórcy

Film wyreżyseruje Martin Scorsese. Znany z takich produkcji jak Irlandczyk, Milczenie, Wilk z Wall Street, Wyspa tajemnicInfiltracja. Za scenariusz odpowiada Scott Bloom.

Roosevelt - obsada

W tytułowej roli wystąpi Leonardo DiCaprio.

Roosevelt - data premiery

Film zgodnie z zapowiedziami twórców ma mieć premierę w 2023 r.

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, zwiastuny i inne przygotowane przez nas materiały ze świata filmów historycznych i kostiumowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz