1920. Wojna i miłość zastąpi Stepową miłość w TVP2


Serial historyczno-przygodowy z wojną polsko-bolszewicką w tle 1920. Wojna i miłość zastąpi w TVP2 rosyjską produkcję Stepowa miłość.

1920. Wojna i miłość / fot. TVP

Tematem serialu jest walka Polski o niepodległość w 1920 roku. Kraj stanął wówczas nie tylko w obronie swoich granic, ale także całej cywilizacji europejskiej, której zagrażała sowiecka Rosja. Bohaterowie: Bronek Jabłoński, polski szlachcic i oficer w rosyjskiej armii; Władek Jarociński, pochodzący z chłopskiej rodziny ze Śremu, żołnierz pruskiej armii oraz Józef Szymański matematyk ze Lwowa, oficer legionów w c. k. armii (wojsk monarchii austro-węgierskiej), wracają do Warszawy na kilka miesięcy przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ich losy niespodziewanie się splatają, jak się okazuje – trwale.

„1920. Biało-czerwone” to także opowieść o społeczeństwie tamtych lat.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Jakub Wesołowski jako Bronisław Jabłoński, Wojciech Zieliński jako Władek Jarociński, Tomasz Borkowski jako Józef Szymański, Lesław Żurek jako Mieczysław Pijanowski, Karolina Nolbrzak jako Pola, Michał Żurawski jako Aleksander Sribielnikow, Danuta Stenka jako Teresa Olszyńska oraz Karolina Chapko jako Zofia Olszyńska.

* * *

Kliknij tutaj i zobacz najnowsze informacje, zapowiedzi, streszczenia i inne przygotowane przez nas materiały ze świata seriali historycznych i kostiumowych.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz