Three Mile Island: O krok od katastrofy nuklearnej


Uznani producenci Erin Brockovich oraz nominowany do Oscara reżyser Kief Davidson przedstawiają fascynujący czteroczęściowy serial dokumentalny o zwykłych ludziach, którzy odważyli się zrobić coś niezwykłego. Na wyspie Three Mile Island w stanie Pensylwania o mały włos nie doszło o katastrofy w elektrowni atomowej.

O tych wydarzeniach opowiadają główny inżynier i sygnalista, Richard Parks, a także osoby dotknięte przez te wydarzenia. Dramatyczne rekonstrukcje, archiwalne nagrania i nigdy dotąd niepublikowane filmy amatorskie oraz szczegółowe wywiady przeniosą widzów na miejsce najgroźniejszej awarii elektrowni atomowej w historii USA.

Za produkcję serialu „Three Mile Island: O krok od katastrofy nuklearnej” odpowiadają wytwórnie Moxie Pictures (Wormwood) i MAS Production. Producentami wykonawczymi są Carla Shamberg, Michael Shamberg, Kief Davidson, Robert Fernandez oraz Dan Levinson.

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz