World of Warships zorganizuje Najdłuższą Noc Muzeów 2022. Inicjatywa wesprze światową sieć muzeów marynistycznych


Wargaming, twórcy i wydawcy World of Warships, gry o bitwach legendarnych okrętów, ujawnił dziś szczegóły inicjatywy Najdłuższa Noc Muzeów 2022. Jej celem jest promocja i wsparcie marynistycznych muzeów na całym świecie. W zeszłym roku inicjatywa zgromadziła ponad 1.4 miliona widzów. Teraz powraca z unikatową nagrodą główną!

Zaczynając od 18 maja World of Warships na stronie internetowej będą publikowane artykuły o wybranej placówce. Szeroka publiczność dowie się o historii, zbiorach planach, przeczyta wywiady z kuratorami i zajrzy w ich zakamarki. W wydarzeniu wezmą udział muzea z całego świata, m.in. z USA, Niemiec, Szwecji, Francji czy Wielkiej Brytanii.

W artykułach będą ukryte specjalne litery, z których czytelnicy złożą zagadkowy kod bonusowy. Pierwsza osoba, która złamie szyfr i odgadnie go wygra 5-dniową, w pełni opłaconą wycieczkę dla 2 osób do wybranego przez siebie muzeum, które uczestniczą w inicjatywie! Artykuły będą zawierać również materiały wideo z zeszłego roku, które oferują wirtualne wyprawy do ponad 15 placówek na całym świecie. Te wirtualne wędrówki obejrzało już ponad 1.4 miliona widzów.

Przez ostatnie dwa lata, w pandemii COVID-19 muzea mocno ucierpiały. Poza aspektem finansowym, wiele z nich nie ma własnych platform cyfrowych, aby dzielić się swoimi zbiorami i być w kontakcie ze światem. Dlatego też Wargaming, twórcy najbardziej wierniej historii gry o bitwach okrętów World of Warships, wychodzą naprzeciw temu wyzwaniu i postanowili dalej wspierać muzea, pokazując je szerokiej publiczności.

Wydarzenie w zeszłym roku zostało ciepło przyjęte przez społeczność World of Warships, która wynosi obecnie ponad 50 000 000 graczy. Muzea w zeszłym roku poczuły wzrost zainteresowania. 

„Dołączenie do Najdłuższej Nocy Muzeów było świetnym doświadczeniem. Mogliśmy komunikować się bezpośrednio z ludźmi z całego świata, a wielu z nich nigdy o nas nie słyszało,„ mówi Johannes Olsson z muzeum Maritiman w Göteborgu. ”Jednocześnie mogliśmy zobaczyć siostrzane placówki i ich działania, wiele z nich chcemy odwiedzić. Cieszymy się, że w tym roku też bierzemy udział.”

„Najdłuższa Noc Muzeów to wyjątkowy hołd dla męstwa kobiet i mężczyzn, ich historycznych czynów, które wpłynęły na kształt świata, w którym dziś żyjemy,„ dodaje Elissa Lines, dyrektor wykonawczy Muzeum w Pearl Harbor. ”Jesteśmy dumni, że możemy opowiedzieć historię Pearl Harbour w nowoczesny i innowacyjny sposób.”

W Najdłuższej Nocy Muzeów 2022 można uczestniczyć poprzez oficjalną stronę World of Warships.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz