Klan Kennedych nowym serialem w TVP1


Klan Kennedych ukazuje jak rodzinne relacje w rodzinie Kennedych kształtowały wydarzenia na amerykańskiej i światowej scenie politycznej: drogę do fotela prezydenckiego Johna F. Kennedy’ego, jego skomplikowane relacje z żoną Jackie i bratem Bobbym, kryzys kubański i skutki zabójstw najpotężniejszych braci w USA.

Klan Kennedych / fot. TVP

Gdy Stany Zjednoczone włączają się w II wojnę światową, Joe Kennedy Junior i Jack Kennedy służą jako oficerowie marynarki wojennej. Jack służy na Pacyfiku jako dowódca torpedowca i wraca z wojny z medalem za odwagę. Joe Junior ginie w Europie, podczas misji lotniczej w ramach Operacji Afrodyta. Ich ojciec, Joe Senior, pragnie, by Jack w przyszłości został prezydentem USA. Najpierw przy pomocy ojca zostaje członkiem Izby Reprezentantów, a następnie senatorem. W 1953 r. poślubia Jacqueline Bouvier, ale szybko zaczyna ją zdradzać. Oburzona jego niewiernością Jackie grozi, że zażąda rozwodu. Joe Senior obiecuje jej, że jeśli zostanie z Jackiem przynajmniej do roku 1960 i nie zrujnuje jego kariery politycznej, dostanie milion dolarów. W 1960 r. Jack wygrywa wybory prezydenckie.

Serial wyreżyserował Jon Cassar, a w rolach głównych występują m.in.: Greg Kinnear, Barry Pepper, Katie Holmes i Tom Wilkinson. Klan Kennedych liczy 8 odcinków.

Emisja premierowego odcinka Klanu Kennedych w poniedziałek, 6 czerwca o godzinie 21:05 w TVP1.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz