Festiwal Oręża Polskiego nad Zalewem Janowskim 2022


W niedzielę 14 sierpnia 2022 r. nad Zalewem Janowskim odbędzie się Festiwal Oręża Polskiego. 

Program

Celem festiwalu jest upamiętnienie Wojska Polskiego, broniącego od wieków naszych granic: od czasów Mieszka I po nam współczesne.

W programie między innymi: pokazy łucznicze, walki wojów, koncerty, tańce i śpiewy. Głównym punktem programu jest widowisko historyczne w 1050 rocznicę Bitwy pod Cedynią.

Podczas festiwalu, dzięki grupom rekonstrukcji historycznej będzie można zobaczyć jak wyglądały obozowiska wojskowe i życie codzienne na przestrzeni dziejów. Wydarzeniu  będzie towarzyszył piknik wojskowy „ Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” z mobilnym punktem rekrutacyjnym i pokazem sprzętu Wojska Polskiego.

Festiwal zakończy koncert Anny Wyszkoni. 

Festiwal Oręża Polskiego, Zalew Janowski, niedziela 14 sierpnia, początek godzina 10.

Partnerem Festiwalu Oręża Polskiego jest Samorząd Województwa Lubelskiego  w ramach programu „Warto być Polakiem”

Gdzie i kiedy?

Miejsce: Zalew Janowski / k. Janowa Lubelskiego.
Data i godzina: 14 sierpnia 2022 r.
Szczegóły: powiatjanowski.pl

Kalendarz i mapa wydarzeń historycznych

Zobacz więcej ciekawych wydarzeń historycznych w naszym kalendarzu, w którym zebraliśmy mnóstwo informacji o terminach tegorocznych: rekonstrukcji, turniejów, pokazów, festiwali, zlotów i innych imprez historycznych. Tam też znajduje się udostępniona mapa, na której zaznaczyliśmy lokalizacje wszystkich zebranych przez nas wydarzeń. Dzięki mapie łatwo znajdziesz ciekawe wydarzenie historyczne w Twojej okolicy.

Patronaty i promocja

Wszystkich organizatorów przedsięwzięć historycznych zapraszamy do zakładki patronat medialny. Znajdują się tam informacje o tym jak zgłosić nam historyczne imprezy, które chcielibyście by nasz portal objął swym patronatem medialnym. Niezależnie od patronatu możecie wysyłać nam informacje o imprezach, zdjęcia lub relacje z wydarzeń, które chętnie opublikujemy. O wydarzeniach możecie także powiadomić nas na dedykowanej temu grupie na Facebooku.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz