Najlepsze seriale historyczne i kostiumowe na SkyShowtime. Top 5 seriali, które warto obejrzeć


Interesują Cię najlepsze seriale historyczne, kostiumowe i dokumentalne, które można obejrzeć na SkyShowtime? Sprawdźcie nasz subiektywny ranking seriali historycznych.

Najlepsze seriale historyczne na SkyShowtime

1883 (2022)

Epoka historyczna: XIX w., Stany Zjednoczone
Liczba sezonów: 1
Obsada: Sam Elliott, Tim McGraw, Faith Hill i Isabel May

Serial 1883 opowiada o początkach znanej z Yellowstone rodziny Duttonów, która rusza w podróż na zachód przez Wielkie Równiny ku ostatniemu bastionowi dzikiej Ameryki. To surowa opowieść o ekspansji Zachodu i wnikliwy portret ludzi uciekających przed biedą w poszukiwaniu lepszej przyszłości w amerykańskiej ziemi obiecanej – Montanie. W rolach głównych Sam Elliott, Tim McGraw i Faith Hill.

1923 (2022)

Epoka historyczna: okres międzywojenny, Stany Zjednoczone
Liczba sezonów: 1
Obsada: Harrison Ford, Helen Mirren, James Badge Dale i Jerome Flynn

Serial 1923 to kolejny rozdział sagi „Yellowstone”, za którym stoi nominowany do Oscara Taylor Sheridan. To kontynuacja bijącej rekordy popularności produkcji 1883. Główne role grają nominowany do Oscara Harrison Ford i laureatka tej nagrody – Helen Mirren. Towarzyszy im nowe pokolenie rodziny Duttonów, z którym przenosimy się do początku XX w. To czas, gdy pandemia, potężna susza, koniec prohibicji oraz Wielkii Kryzys odciskają potężne piętno na górzystym zachodzie kontynentu
i jego mieszkańcach.

The First Lady (2022)

Epoka historyczna: XX i XXI w., Stany Zjednoczone
Liczba sezonów: 1
Obsada: Gillian Anderson, Viola Davis, Michelle Pfeiffer i Dakota Fanning

We wschodnim skrzydle Białego Domu ukryto wiele najbardziej wpływowych i zmieniających świat decyzji w historii, podjętych przez charyzmatyczne i dynamiczne pierwsze damy Ameryki.

Funny Women (2022)

Epoka historyczna: lata 60-te XX w., Stany Zjednoczone
Liczba sezonów: 1
Obsada: Gemma Arterton, Tom Bateman,David Threlfall i Rosie Cavaliero

Serial komediowy oparty na bestsellerowej powieści Nicka Hornby’ego „Funny Girl„ o losach Barbary Parker, królowej piękności z Blackpool (w tej roli Gemma Arterton) próbującej podbić rozkołysany w rytm swingu Londyn lat 60. Okazuje się, że największą zaletą Parker jest jej poczucie humoru, dzięki któremu tworzy nową definicję ”zabawnej kobiety”.

A Town Called Malice (2023)

Epoka historyczna: lata 80-te XX w., Wielka Brytania i Hiszpania
Liczba sezonów: 1
Obsada: Martha Plimpton, Daniel Sharman, Jason Flemyng i Eliza Butterworth

Ekscytujący koktajl thrillera kryminalnego i sagi rodzinnej z początku lat 80. opowiada historię Lordów - rodziny byłych gangsterów z południowego Londynu, którzy spadli na sam dół przestępczego łańcucha pokarmowego i nie są z tego powodu szczęśliwi. Po ucieczce na Costa del Sol w Hiszpanii w wyniku porachunków gangów, Lordowie zdają sobie sprawę, że jest to świetna okazja, aby wykreować siebie na nowo i odzyskać dawną chwałę. Jednak poświęcają tyle samo czasu na walkę ze sobą, co z przeciwnikami.

Informator (2022)

Epoka historyczna: lata 80-te XX w., Węgry
Liczba sezonów: 1
Obsada: Gergely Váradi, Márton Patkós, Júlia Szász i Szabolcs Thuróczy

W 1985 roku, w komunistycznych Węgrzech, mistrz szachowy Geri (Gergely Váradi) nie może wręcz doczekać się rozpoczęcia drugiego roku studiów w Budapeszcie, mimo że oznacza to rozstanie z chorym młodszym bratem i resztą rodziny. Ale Geri ma także pewien sekret. Jego plany poznawania dziewczyn i beztroskiego studenckiego życia zostają nagle zakłócone, kiedy węgierskie służby bezpieczeństwa szantażem zmuszają go do szpiegowania charyzmatycznego

kolegi, Zsolta Szávy (Márton Patkós), coraz bardziej radykalnego prodemokratycznego przywódcy. Geri balansuje między imprezami i debatami politycznymi, a Száva wkrótce zaczyna zdawać
sobie sprawę, że wśród jego kompanów znajduje się informator. Szpiegowanie staje się swoistą partią szachów. Geri musi zmierzyć się ze zdradą przyjaciół, by uratować brata, a także z codziennym pytaniem: po której stronie powinien stanąć?

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz