Najlepsze filmy historyczne na Netflix. Top 5 filmów, które warto obejrzeć


Interesują Cię najlepsze filmy historyczne i kostiumowe, które są produkcjami oryginalnymi Netflix? Sprawdźcie nasz subiektywny ranking filmów historycznych.

Najlepsze filmy historyczne na Netflix (produkcje oryginalne)

Wykopaliska (2021)

Epoka historyczna: XX w., Anglia
Reżyseria: Simon Stone
Obsada: Ralph Fiennes, Carey Mulligan, Lily James, Johnny Flynn i Ben Chaplin

To kameralna historia, w której główne skrzypce gra duet aktorski Ralph Fiennes odgrywającego domorosłego archeologa oraz Carey Mulligan, która wcieliła się w rolę wdowy wierzącej, że na jej działce znajduje się wielki skarb. Bohaterowie wspólnie dokonują historycznego odkrycia - natrafiają na echa przeszłości Wielkiej Brytanii.

Mudbound (2017)

Epoka historyczna: XX w., Stany Zjednoczone
Reżyseria: Dee Rees
Obsada: Carey Mulligan, Jason Clarke, Jason Mitchell, Garrett Hedlund, Jonathan Banks, Mary J. Blige i Rob Morgan

Tuż po zakończeniu II wojny światowej rodzina McAllanów przenosi się na farmę w Missisipi. Ich sąsiadami są Jacksonowie, czarnoskórzy rolnicy, którzy często padają ofiarami rasizmu ze strony białych mieszkańców.

Król wyjęty spod prawa (2018)

Epoka historyczna: XIV w., Anglia
Reżyseria: David Mackenzie
Obsada: Chris Pine, Aaron Taylor-Johnson, Florence Pugh, Stephen Dillane, Billy Howle, Sam Spruell

Historia Roberta I Bruce’a (Chris Pine), który z pokonanego możnowładcy stał się wyjętym spod prawa bohaterem w trudnych czasach okupacji Szkocji przez wojska króla Anglii, Edwarda I (Stephen Dillane). Pomimo wielu przeciwności Robertowi udało się przejąć koronę Szkocji i poprowadzić grupę zagorzałych zwolenników do walki z potężną armią despotycznego króla i jego chwiejnego syna, księcia Walii. Produkcję zrealizowano z prawdziwym rozmachem. Kostiumy, scenografia, realizacja zdjęć i sceny batalistyczne stoją na poziomie wysokobudżetowego filmu kinowego, a nie produkcji VOD.

Nowiny ze świata (2021)

Epoka historyczna: XIX w., Stany Zjednoczone
Reżyseria: Paul Greengrass
Obsada: Michael Angelo Covino, Ray McKinnon, Mare Winningham i Elizabeth Marvel

W roli głównej obsadzono Toma Hanksa, który odtwarza postać kapitana Jeffersona Kyle Kidda, weterana wojny secesyjnej. Kidd podróżuje od miasta do miasta, dzieląc się z ich mieszkańcami wiadomościami czytanymi z gazet. Dla słuchaczy jest to jedyna sposobność do poznania nowin ze świata. Podczas swojej podróży spotyka dziesięcioletnią Johannę (Helena Zengel), sześć lat wcześniej przygarniętą i wychowaną przez plemię Kiowów. Johanna, wrogo nastawiona do świata, którego nigdy nie doświadczyła, wbrew swojej woli zostaje odesłana do biologicznych krewnych.

Kidd zgadza się dostarczyć dziecko tam, gdzie według prawa jest jego miejsce. Przemierzając setki mil w głąb bezlitosnej dziczy w poszukiwaniu miejsca, które jedno z nich będzie mogło nazwać domem, oboje muszą zmierzyć się z ogromnymi przeszkodami, jakie na drodze stawiają im zarówno ludzie, jak i natura. Film był nominowany do czterech Oscarów, w tym nominację za zdjęcia otrzymał Dariusz Wolski.

Król (2019)

Epoka historyczna: XV w., Anglia
Reżyseria: David Michôd
Obsada: Timothée Chalamet, Sean Harris, Joel Edgerton, Ben Mendelsohn, Robert Pattinson i Lily-Rose Depp

Timothée Chalamet jako Hal, krnąbrny książę, który opuścił dwór i zamieszkał wśród ludu, by uniknąć obowiązku objęcia tronu. Jednak nagła śmierć ojca powoduje, że musi zmienić dotychczasowe życie i zasiada na tronie jako król Anglii, Henryk V. Odkrywa świat polityki pałacowej i pozostawiony przez ojca chaos wojenny, a także mierzy się z bagażem emocjonalnym ze swojego minionego życia - w tym trudną relacją ze swoim najbliższym przyjacielem i mentorem, starzejącym się rycerzem-alkoholikiem Johnem Falstaffem (w tej roli Joel Edgerton). Ozdobą filmu jest kreacja Roberta Pattinsona, który brawurowo wcielił się w wyuzdanego i porywczego następcę francuskiego tronu, księcia Ludwika Walezjusza.

Czytaj także:

Więcej o filmach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. TOR pisze:

    I to mają być najlepsze filmy historyczne Netflix’a ?
    Anglosaski chłam i tyle. Szkoda na to czasu.

    • Anonim pisze:

      TOR Król wyjęty spod prawa (2018) oraz Król (2019) to akurat znakomicie zrealizowane filmy historyczne. Owszem Netflix zbyt dużej ilość niskiej jakości produkcji w tym serialu, ale akurat ten film uważam, świetnie się ogląda.

Zostaw własny komentarz