La Bandida. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 1-5 telenoweli historycznej w TVP


La Bandida to serial emitowany w TVP, który opart jest na prawdziwej historii Gracieli Olmos - meksykańskiej szefowej grupy narkotykowej znanej jako La Bandida. Odcinki produkcji są nadawane w TVP2 od poniedziałku do czwartku o godz. 22:35 w TVP2, trwają ok. 60 minut.

La Bandida odcinek 1
(poniedziałek, 27 marca, godz. 22:35 TVP 2)

Graciela składa zeznania na policji przed funkcjonariuszem Samuelem. Urodzona jako Marina dorasta w hacjendzie Buenaventura. Pewnego dnia banda rabusiów morduje niemal wszystkich mieszkańców. Jeden z rzezimieszków, José, na oczach dziewczynki zabija jej ojca. Mała Marina poprzysięga zemstę. Razem z ocalonym młodszym bratem Benjaminem ucieka do Chihuahua. Dziewczynka chce się jednak dostać do stolicy, gdzie mieszka jej ciocia. By zdobyć pieniądze na pociąg, kradnie portmonetki zamożnym paniom.

La Bandida odcinek 2
(wtorek, 28 marca, godz. 22:35 TVP 2)

Okazuje się, że siostra matki nie żyje i Marina z Benjaminem trafiają na ulicę. Marina zarabia na życie, żebrząc i sprzedając gazety. Za uskładane pieniądze chce kupić bratu nowe buty, ale zostaje napadnięta przez dwóch rabusiów i traci wszystko. Tymczasem Benjamin dostaje gorączki i potrzebne są leki. Oboje trafiają do ambulatorium prowadzonego przez siostrę Catalinę, a ta oddaje ich pod opiekę zamożnej rodziny Fernandez.

La Bandida odcinek 3
(środa, 29 marca, godz. 22:35 TVP 2)

Państwo Fernandez nie są idealną parą. Marina odkrywa ich sekrety i złodziejskie zwyczaje służącej, Josefiny. Dzięki zręczności siostry Cataliny, potrafi przekuć te informacje na swoją korzyść. Pani Fernandez zatrudnia nauczyciela i dzieci zaczynają pobierać nauki. Niestety, po napaści na dom ich opiekunowie postanawiają wyjechać do Hiszpanii. Umieszczają dzieci w przyklasztornej szkole z internatem i obiecują wrócić po nie, gdy zamieszki w Meksyku ustaną.

La Bandida odcinek 4
(czwartek, 30 marca, godz. 22:35 TVP 2)

Marina zaprzyjaźnia się z cichą Beatriz. Broni jej przed atakami, ale przyjaciółka wkrótce odbiera sobie życie. Kiedy państwo Fernandezowie giną w wypadku, na Marinę spada ciężar utrzymania siebie i brata. Dziewczynka zaczyna pracę w szkolnej kuchni i sprząta. Staje się pośmiewiskiem wszystkich koleżanek, poza Soledad. Wykorzystując swój spryt, Marina pomaga siostrom zakonnym zebrać pieniądze na szkołę.

La Bandida odcinek 5
(poniedziałek, 3 kwietnia, godz. 22:35 TVP 2)

Po latach Marina spotyka José na targu. Nie może uwierzyć, że mężczyzna jest w niej zakochany. Postanawia zostać zakonnicą, ale siostra Catalina próbuje jej to wyperswadować. Opowiada kobiecie, jak sama trafiła do zakonu. Gdy w ambulatorium zjawia się tajemniczy lekarz, w mniszce budzą się dawne namiętności. Marina przymierza się do zabicia José, ale mimo okazji, nie czyni tego.

Streszczenie odcinków 6-10 dostępne jest tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz