Lista seriali historycznych na Netflix - premiery, sezony, opisy fabuły


Interesują Cię seriale historyczne, kostiumowe i dokumentalne, które są produkcjami oryginalnymi Netflix? Zobacz naszą listę seriali historycznych, kostiumowych i dokumentalnych dostępnych na Netflix. 

Lista jest aktualizowana.

1899

Serial 1899 Netflix

Epoka historyczna: XIX w.
Główne miejsce akcji: parowiec na Oceanie Atlantyckim
Data premiery pierwszego sezonu: 2022
Liczba sezonów: 1

1899 rok. Parowiec z emigrantami bierze kurs na zachód. Pasażerowie pochodzą z różnych części Europy, ale łączą ich wspólne marzenia i nadzieja na lepszą przyszłość w nowym świecie. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, kiedy na otwartym morzu na horyzoncie pojawia się jeszcze jeden okręt emigrantów. To, co zastają na jego pokładzie, zamienia rejs do ziemi obiecanej w prawdziwy koszmar.

Czytaj także1899 - premiera, fabuła, obsada, twórcy, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu Netflix

Barbarzyńcy 

Epoka historyczna: starożytność, I w.
Główne miejsce akcji: Germania
Data premiery pierwszego sezonu: 2020
Liczba sezonów: 2

Losy trzech osób krzyżują się podczas bitwy w Lesie Teutoburskim w 9 roku n.e., kiedy to germańscy wojownicy powstrzymali rozprzestrzenianie się Cesarstwa Rzymskiego.

Czytaj takżeBarbarzyńcy - premiera, fabuła, obsada, obsada, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu Netflix

Bridgertonowie

Epoka historyczna: XIX w.
Główne miejsce akcji: Wielka Brytania
Data premiery pierwszego sezonu: 2020
Liczba sezonów: 2

W serialu śledzimy w nim losy Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor), najstarszej córki potężnej familii, która wkracza na pełną konkurentek scenę małżeńską Londynu w epoce regencji. Romanse, plotki i intrygi angielskiej arystokracji w XIX-wiecznym kostiumie. Jedni powiedzą, że to kiczowata telenowela, a inni, że to Plotkara w anturażu z pierwszej połowy XIX w.

Brokat

Epoka historyczna: lata 70-te XX w.
Główne miejsce akcji: Polska
Data premiery pierwszego sezonu: 2022
Liczba sezonów: 1

Sopot, rok 1976. Trzy zdeterminowane kobiety próbują radzić sobie w obliczu zmian społecznych i politycznych. Pragną też wolności, niezależności finansowej i miłości.

Czytaj także → Brokat - premiera, fabuła, obsada, twórcy, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu Netflix

Cesarzowa Sisi

Epoka historyczna: XIX w.
Główne miejsce akcji: Austria
Data premiery pierwszego sezonu: 2022
Liczba sezonów: 1

Kiedy zbuntowana Elżbieta „Sissi” spotyka Franciszka, cesarza Austrii, odurzająca miłość młodej pary całkowicie zaburza strukturę władzy na wiedeńskim dworze. Po ślubie młodziutka cesarzowa ma przeciwko sobie nie tylko swoją teściową, suwerenną, żądną władzy Zofię, ale także brata Franciszka, Maksymiliana, który sam pragnie tronu (i Sissi). Gdy wojska wroga formują się na granicach imperium Habsburgów, mieszkańcy Wiednia powstają w proteście przeciwko cesarzowi. Elżbieta musi się dowiedzieć, komu może zaufać i jak wysoka jest cena za bycie prawdziwą cesarzową i nadzieją dla ludu.

Czytaj także → Cesarzowa Sisi - premiera, fabuła, obsada, twórcy, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu Netflix

The Crown

Epoka historyczna: XX w.
Główne miejsce akcji: Anglia i Szkocja
Data premiery pierwszego sezonu: 2016
Liczba sezonów: 5

The Crown to historia dwóch z najsłynniejszych adresów świata - Pałacu Buckingham i 10 Downing Street oraz intryg i romansów kryjących się za ważnymi wydarzeniami, które wywarły decydujący wpływ na drugą połowę XX wieku. Dwa dwory pod jedną koroną.

Czytaj takżeThe Crown - premiera, fabuła, obsada, obsada, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu Netflix

Frontier

Epoka historyczna: XVIII w.
Główne miejsce akcji: Kanada
Data premiery pierwszego sezonu: 2016
Liczba sezonów: 3

To przygodowy serial o chaotycznej i brutalnej walce o zdobycie kontroli nad procederem handlu futrami w Ameryce Północnej końca XVIII wieku. Historia opowiadana jest z wielu perspektyw. Rozgrywa się w świecie, gdzie ukoronowaniem negocjacji biznesowych może być zaciekła bitwa na topory i w którym delikatne relacje między rdzennymi mieszkańcami a Europejczykami potrafią się przerodzić w krwawe waśnie. Serial jest koprodukowany przez Discovery Canada oraz Netflix. Cały trzeci sezon miał swoją premierę po raz pierwszy w serwisie Netflix.

Kingdom

Epoka historyczna: XVII w.
Główne miejsce akcji: Korea dynastii Joseon
Data premiery pierwszego sezonu: 2019
Liczba sezonów: 2

W trawionym zepsuciem i dręczonym głodem królestwie roznosi się nie tylko tajemnicza plotka o śmierci króla, ale też pewna dziwna zaraza. Dotknięci nią ludzie stają się odporni na śmierć i żądni krwi. Następca tronu, który pada ofiarą spisku, wyrusza w podróż, aby pokonać zło i ocalić swój lud. Tak to horror, tak mamy w tym serialu hordy zombie. Mamy też jednak wybitne kostiumy i scenografię, a także fantastyczne oddanie stosunków społecznych w Korei okresu dynastii Joseon. Serial wciąga i trzyma w napięciu do końca.

Kleo

Epoka historyczna: XX w.
Główne miejsce akcji: NRD
Data premiery pierwszego sezonu: 2022
Liczba sezonów: 1

Jest rok 1987. Krótko po wyeliminowaniu biznesmena w Berlinie Zachodnim na zlecenie tajnego oddziału Stasi Kleo, najlepsza agentka w służbach NRD, zostaje aresztowana, zdemaskowana przez swoich mocodawców i zdradzona przez własnego dziadka. Po dwóch latach odsiadki i upadku Muru Berlińskiego Kleo wychodzi na wolność.

Czytaj także → Kleo - premiera, fabuła, obsada, obsada, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu Netflix

Królowa piękna z Jerozolimy

Epoka historyczna: XX w.
Główne miejsce akcji: Jerozolima
Data premiery pierwszego sezonu: 2021
Liczba sezonów: 1

Jerozolima, rok 1919. Gosposia Rosa wychodzi za sklepikarza, który kocha inną kobietę. Decyzja ta ma długotrwały wpływ na jej relacje z najstarszą córką Luną.

Marco Polo

Epoka historyczna: XIII w.
Główne miejsce akcji: Europa i Azja
Data premiery pierwszego sezonu: 2016
Liczba sezonów: 2

Marco Polo to nie tylko serial o słynnym podróżniku, ale także opowieść o świecie pełnym żądz, zdrad, intryg seksualnych i rywalizacji, dla której kanwą są losy słynnego podróżnika na dworze Kubilaj-chana.

Narcos

Epoka historyczna: XX w.
Główne miejsce akcji: Kolumbia i Stany Zjednoczone
Data premiery pierwszego sezonu: 2015
Liczba sezonów: 3

Serial przedstawia opartą na faktach historię narkotykowych bossów z końca lat 80. oraz wysiłki funkcjonariuszy policji i służb specjalnych, którzy zamierzają wytropić i rozbić narkobiznes w Kolumbii. Dwa pierwsze sezony skupiają się na działalności Pabla Escobara, najsłynniejszego kolumbijskiego barona narkotykowego, będącego szefem kartelu z Medellín. Natomiast trzecia seria dotyczy losów kartelu z Cali.

Wielka Woda

Epoka historyczna: 1997 r.
Główne miejsce akcji: Wrocław, Polska
Data premiery pierwszego sezonu: 2022
Liczba sezonów: 1

Wrocław, rok 1997. Naukowcy i lokalne władze muszą podjąć szereg niewyobrażalnie trudnych decyzji, gdy do misata zbliża się potężna fala powodziowa.

Czytaj takżeWielka Woda - premiera, fabuła, obsada, obsada, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu Netflix

Wikingowie: Walhalla

Epoka historyczna: średniowiecze
Główne miejsce akcji: Wyspy Brytyjskie, Skandynawia
Data premiery pierwszego sezonu: 2022
Liczba sezonów: 2

Akcja serialu Wikingowie: Walhalla toczy się ponad 1000 lat temu, na początku XI wieku, i opowiada o legendarnych przygodach najsłynniejszych wikingów, czyli Leifa Erikssona (Sam Corlett), jego ognistej i zawziętej siostry Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson) oraz ambitnego nordyckiego księcia Haralda Sigurdssona (Leo Suter). Drugi sezon zaczyna się tuż po tragicznym upadku miasta Kattegat, który zniszczył marzenia tych bohaterów i zmienił ich przeznaczenie. Są teraz zbiegami w Skandynawii i muszą wystawić na próbę swoje ambicje i odwagę w świecie, który w niczym nie przypomina fiordów Kattegat.

Czytaj takżeWikingowie: Walhalla - premiera, fabuła, obsada, twórcy, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu Netflix

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz