Korona królów. Jagiellonowie. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 51-55 historycznej telenoweli TVP


Korona królów. Jagiellonowie to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do środy o godz. 20.30 w TVP1, trwają ok. 35 minut. Zapoznaj się ze streszczeniami odcinków serialu Korona królów. Jagiellonowie.

Korona królów. Jagiellonowie

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków Korony królów. Jagiellonowie dostępne jest tutaj.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 51
(wtorek, 2 maja, godz. 20:30 TVP1)

Królowa Anna spodziewa się dziecka. Zostaje uniewinniona i wraca do swoich komnat. Prosi profesora Isnera (Łukasz Lewandowski) o postawienie horoskopu. Planuje też ukarać Klemensa z Moskorzewa za rzucenie na nią oskarżeń. Johann ma dla króla ważne wieści. Zakon chce wykupić Drezdenko. Poseł nie wie jeszcze, że został zdemaskowany. W Krakowie staje się ofiarą napaści dwóch zbójców. Półżywego znajdują go Zyndram, Mszczuj i Jurga i zabierają do leśnej chatki Grety. Wielki mistrz krzyżacki chce, aby książę Witold został jego sojusznikiem i tym samym zdradził Jagiełłę.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 52
(środa, 3 maja godz. 20:30 TVP1)

Jagiełło i jego żona mają nadzieję, że urodzi się syn. Ochmistrz Klemens z Moskorzewa czeka na proces. Ma prosić królową o wybaczenie za oszczerstwa. Król tłumaczy Piotrowi Szafrańcowi, że wygrana wojna z zakonem umocni pozycję Polski i Litwy w Europie. Anna Witoldowa, gdy dowiaduje się o ciąży Anny Cylejskiej, postanawia zaprosić do Wilna swoją córkę Zofię. Chce spróbować zakończyć spór Witolda z księciem Wasylem Moskiewskim. Johann po ataku nożowników przebywa w leśnym domku Grety. Prosi Katkę, by powiedziała w mieście, że nie przeżył ataku. Sam zamierza szukać Saule.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 53
(poniedziałek, 8 maja, godz. 20:30 TVP1)

Zima 1407 roku. Dypold (Maciej Jachowski) potwierdza Ulrykowi, że Johann nie żyje. Von Jungingen rozkazuje znaleźć nowego szpiega na Wawelu. Tajny wysłannik Jagiełły, Arunas, dociera do obozu powstańców na Żmudzi. Pyta Rekutisa (Kordian Rekowski), jak idą przygotowania do zrywu. Tymczasem Świdrygiełło stara się przekupić ludzi, by przechodzili na stronę Krzyżaków. Król martwi się o żonę i mające przyjść na świat dziecko. Prosi siostrę Aleksandrę (Agnieszka Wagner), by została dłużej na Wawelu i zaopiekowała się brzemienną królową. Nowym ochmistrzem Anny zostaje kuchmistrz Jakusz z Boturzyna (Wojciech Cygan).

Czytaj takżeKorona królów. Jagiellonowie i jej bohaterowie. Jagiełło, Witold, Świdrygiełło, Mikołaj Trąba i inni

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 54
(wtorek, 9 maja, godz. 20:30 TVP1)

Początek 1408 roku. Do Wilna przyjeżdża księżna Zofia - żona Wasyla Moskiewskiego - wraz z córką. Świdrygiełło jest oczarowany urodą młodej księżniczki - Anny. Śle jej prezenty, jednak babka dziewczyny, Anna Witoldowa, zabrania mu wszelkich kontaktów. Rozpoczynają się rokowania polsko-krzyżackie w Kownie. Witold ogłasza decyzję w sprawie Drezdenka. Nie jest ona po myśli Ulryka. Królowa wybacza swojemu dawnemu ochmistrzowi. Wkrótce potem Klemens z Moskorzewa umiera.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 55
(środa, 10 maja, godz. 20:30 TVP1)

Królowa zaczyna rodzić. Pojawiają się komplikacje. Jagiełło i Mikołaj Trąba modlą się za nią. Księżna Aleksandra każe przygotować kąpiel w balii. Na świat przychodzi dziewczynka. Kat Bartosz oświadcza się Aydeniz, lecz ona go odtrąca. Arunas podczas tajnej misji wpada w ręce krzyżackich żołnierzy, którzy odkrywają, że nie jest zwykłym mnichem. Zyndram, Mszczuj i Sambor postanawiają go odnaleźć. Chce im towarzyszyć również Jurga.

Streszczenie odcinków 56-60 serialu Korona królów. Jagiellonowie dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz