Polska zabiega o pociski JASSM-XR. Ta superbroń ma 1900 km zasięgu


Premier Mateusz Morawiecki zabiega o zakup pocisków rakietowych JASSM-XR dla polskich sił zbrojnych. Ten nowoczesny pocisk jest zdolny zaatakować cele w odległości nawet 1900 km. To dalej niż odległość z Warszawy do Moskwy.

Pocisk JASSM (AGM-158)

JASSM-XR (Joint Air-to-Surface Standoff Missile - eXtended Range) to wersja rakiety manewrującej klasy powietrze-ziemia. Producentem pocisku jest amerykańskie przedsiębiorstwo Lockheed Martin, jeden z największych dostawców sprzętu wojskowego na świecie.

JASSM-XR, to zaawansowana wersja istniejącego pocisku JASSM-ER (Extended Range). Może być wykorzystywana do wykonywania precyzyjnych uderzeń na odległość, niszczenia ważnych celów wrogich oraz eliminacji systemów obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej na odległość nawet 1900 km. Dla porównania JASSM w wersji podstawowej może razić cele odległe o 370 km, a w wersji JASSM-ER o 925 km.

Polska do tej pory zakupiła kilkadziesiąt pocisków w wersji JASSM-ER.

Więcej o wojsku i uzbrojeniu przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz