Kolejne czołgi K2 dotarły z Korei do Polski. Wzmocnią polską armię


Do Polski trafiło 7 kolejnych koreańskich czołgów K2 BlackPanther. Tym samym polskie wojsko posiada już 22 czołgi K2. Kolejne pojazdy zostaną dostarczone w niedługim czasie. Łącznie do końca 2025 r. dostarczonych zostanie 180 tych czołgów.

Czołg K2 / fot. Republic of Korea Armed Forces, CC-BY-SA 2.0

Łącznie z tym transportem do Wojska Polskiego trafiło już 48 haubic K9 i 22 czołgi K2. Kolejne dostawy jeszcze w tym roku. Sprzęt z Korei uzupełnia w polskim wojsku w większości postsowiecki sprzęt, który został wysłany na Ukrainę. Czołgi trafią do 20. Brygady Zmechanizowanej.

Pierwszy transport koreańskiego sprzętu do Polski przybył w grudniu 2022 r.

Umowa z Koreą przewiduje dostawę 1000 czołgów i 672 haubic. Część z tego sprzętu ma być produkowana w Polsce.

zytaj także:

Więcej o wojsku i uzbrojeniu przeczytasz klikając na poniższą grafikę, a tutaj zapoznasz się z naszą encyklopedią broni i uzbrojenia:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Jacek pisze:

    Polscy słudzy narodu ukraińskiego rozbroili polską armię (za co jest Trybunał Stanu), a w zamian ukraiński ambasador ich ruga za pamięć o pomordowanych na Wołyniu. PARANOJA

Zostaw własny komentarz