Galeria Kolekcji Królewskich w Madrycie otwarta. Nowe muzeum zachwyca zbiorami


W samym sercu Madrytu, otoczonym rozmachem historycznej architektury, pojawiło się nowe, ekscytujące miejsce dla miłośników sztuki. Galeria Kolekcji Królewskich w Madrycie dołączyła do prestiżowego grona najważniejszych muzeów stolicy Hiszpanii, oferując unikalne wrażenia estetyczne i historyczne, dzięki bogactwu zgromadzonych tam dzieł.

Galeria Kolekcji Królewskich w Madrycie, w tle Katedra Almudena / fot. Héctor Gómez Herrero, CC-BY-SA 3.0

Galeria znajduje się w Madrycie, w budynku położonym w ogrodach Campo del Moro, obok Katedry Matki Bożej Almudena i Pałacu Królewskiego. Poza Muzeum El Prado, Reiny Sofia i Thyssen-Bornemisza będzie to czwarte duże muzeum sztuki w Madrycie.

Budynek ma powierzchnię ponad 40 000 m2, z czego 8 000 m2 będzie przeznaczone do użytku publicznego. Jego trzy sale wystawowe to duże nawy na planie otwartym o długości 120 metrów i szerokości 16 metrów. Budynek posiada także odpowiednie pomieszczenia do zarządzania i konserwacji dóbr kultury, których strzeże.

W Galerii prezentowane będą obrazy, rzeźby, gobeliny, luksusowe przedmioty, powozy i inne dzieła sztuki i dzieła historyczne, które różni królowie Hiszpanii zgromadzili na przestrzeni dziejów.

Salome z głową Jana Chrzciciela, Caravaggio

Wśród 650 dzieł sztuki w Galerii zostaną wystawione takie dzieła jak:

  • Poliptyk Izabeli Katolickiej, Jana Flandryjskiego.
  • Biały Koń, Diego Velázqueza.
  • Salome z głową Jana Chrzciciela, Caravaggia.
  • Lament nad zmarłym Chrystusem, Antona Rafaela Mengsa.
  • Portret Filipa IV, Petera Paula Rubensa.
  • Zbroja cesarza Karola V.
  • Czarny powóz królowej Austrii Mariany.

Biały Koń, Diego Velázquez

Tymczasowo i rotacyjnie w Galerii będzie można oglądać Ukrzyżowanie Tycjana, Adoracja Imienia Jezus El Greco, Chrystus na krzyżu Gian Lorenzo Berniniego oraz Polowanie na Dzika Francisco de Goya, które znajdują się na stale w innych królewskich obiektach.

Adres:

Calle Bailén 8, 28013 Madryt

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do soboty od 10:00 do 20:00
niedziele i święta od 10:00 do 19:00

Ceny biletów:

Bilet normalny 14 €
Bilet ulgowy 7 €

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz