Jesteś fanem historii? Zdecyduj się na szkołę policealną i wybierz kierunek związany z Twoją pasją!


Rozglądasz się za etatem, a historia to Twoje największe hobby? A może tak połączyć pracę z zainteresowaniami? Jeśli wybierzesz odpowiedni kierunek szkoły policealnej GoWork, możesz robić to, co kochasz i jednocześnie na tym zarabiać. Sprawdź, gdzie warto kształcić się, aby korzystać ze swojej wiedzy na temat historii.

Uwielbiasz historię? Wybierz te kierunki

Może się wydawać, że miłośnikom historii nie jest łatwo odnaleźć się na rynku pracy. Okazuje się jednak, że dzięki edukacji na odpowiednich kierunkach można łatwo połączyć karierę zawodową z zainteresowaniami historycznymi. Gdzie warto się kształcić?

  1. Dziennikarstwo - na tym kierunku kandydaci zdobywają szeroką wiedzę z zakresu tworzenia komunikatów prasowych, radiowych i telewizyjnych. Kształcenie obejmuje również etykę mediów, politykę informacyjną, a także komunikację masową i informacje w mediach elektronicznych. Osoba interesująca się zagadnieniami historycznymi może z powodzeniem tworzyć rozmaite teksty o tej tematyce, jak i pracować nad artykułami o aktualnej sytuacji społecznej, czy polityczno-gospodarczej, nawiązując do przeszłości. Jedną z możliwości jest też praca na rzecz instytucji historycznych w kwestii kontaktu z mediami.
  2. Turystyka - fani historii odnajdą się także w branży turystycznej. Zdobywając wiedzę z zakresu prezentacji ofert usług turystycznych i organizacji usług dodatkowych zgodnie z zamówieniami klientów czy opanowując język obcy biznesowy, można wiele zdziałać w tym zakresie. Wiedza historyczna przyda się tu do atrakcyjnych prezentacji, ale może być również podstawą do wykonywania pracy jako przewodnik czy doradca.
Szkoła policealna to idealny wybór dla osób z pasją do historii

W obecnej sytuacji na rynku pracy próżno jest szukać ofert pracy stricte dla historyka. W tej sytuacji warto podjąć kształcenie, które daje możliwość użycia wiedzy historycznej w praktyce również na innych stanowiskach. Wyżej wymienione kierunki związane z dziennikarstwem czy turystyką można z powodzeniem realizować w szkole policealnej. W takim miejscu spotykają się ludzie o podobnych pasjach i zainteresowaniach. To więc okazja nie tylko do zdobycia zawodu, ale i nawiązania nowych kontaktów. Szczegółowe informacje na temat kursów można znaleźć na stronie: https://policealna.gowork.pl/

Dlaczego warto podjąć naukę w takim miejscu? Szkoła policealna stanowi świetną alternatywę dla studiów. Placówki znajdują się w wielu miastach, co jest ułatwieniem w ich dostępności. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów z branży w nowocześnie wyposażonych salach. Kształcenie się w szkole policealnej to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również wykorzystywanie jej w praktyce, dzięki czemu osoby kończące kurs mają potencjalnym pracodawcom wiele do zaoferowania.

Ścieżka kariery po szkole policealnej

Kiedy już sympatyk historii zdecyduje się na kształcenie na kierunku dziennikarstwa lub turystyki, ma do wyboru różne ścieżki kariery. To właśnie od niego samego zależy, z jakim miejscem zwiąże swoją przyszłość. W przypadku dziennikarstwa będą to agencje prasowe, artystyczne lub reklamowe, firmy wytwórcze i producenckie, placówki upowszechniania informacji i kultury, a nawet instytucje (np. związane z historią), które działają w sferze publicznej i utrzymują kontakty z mediami. Z kolei wiedza zdobyta na kursie z turystyki przydaje się przy pracy w biurach turystycznych, a także ułatwia wykonywanie obowiązków na stanowisku organizatora wypoczynku i rekreacji, przewodnika wycieczek, czy doradcy turystycznego.

Na korzyść takich kierunków przemawiają również dość atrakcyjne zarobki. Przykładowo miesięczna wynagrodzenie brutto w 2021 roku w PAP wynosiło wśród dziennikarzy 7483 zł. Z kolei w przypadku przewodnika wycieczek średnie zarobki są nieco niższe, ponieważ utrzymują się w przedziale  3000-4000 zł. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że w sezonie takie osoby mogą zwiększyć swoją pensję dwukrotnie.

Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z policealna.gowork.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz