PSL przypomina o generale Rozwadowskim i zapowiada budowę jego pomnika w Warszawie


W 95. rocznice śmierci generała Tadeusza Rozwadowskiego lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz nazywa go architektem zwycięstwa nad bolszewikami. Jednocześnie zapowiada budowę pomnika generała w Warszawie.

Tadeusz Rozwadowski

Gen. Rozwadowski jest postacią wybitnie zasłużoną dla Polski, a w szczególności dla Warszawy. W 1920 r. jako Szef Sztabu faktycznie dowodził obroną stolicy, a także opracował rozkaz operacyjny specjalny nr 10 000, będący ostateczną modyfikacją planu zwycięskiej bitwy warszawskiej. Tadeusz Rozwadowski był także Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Budowy Pomnika Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Podczas zamachu majowego był dowódcą wojsk rządowych, broniących konstytucyjnego porządku państwa. Do dzisiaj nie doczekał się pomnika w Warszawie.

W sierpniu 1920 r. Władysław Kosiniak-Kamysz obiecywał:

„W 100. rocznicę bitwy warszawskiej składam solenną obietnicę, że doprowadzimy do budowy pomnika gen. Tadeusza Rozwadowskiego w Warszawie. Do komitetu budowy zapraszam wszystkie siły polityczne. Uhonorujmy wielkiego architekta zwycięstwa z 1920 roku”

Wynik uzyskany przez opozycję w wyborach daje jej możliwość utworzenia rządu także przy udziale PSL, co za tym idzie Ludowcy będą mieli narzędzia umożliwiające realizację obietnicy budowy pomnika generała Rozwadowskiego w Warszawie.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz