Wybór odpowiedniego nauczyciela języka obcego


Znalezienie lektora, który będzie udzielał korepetycji dziecku, może nie być łatwe. Wynika to z tego, iż każdy uczeń ma nieco inne potrzeby, wymagania i oczekiwania. Nauczyciele oferują również różnorakie sposoby nauczania, pracują na materiałach z wielu odmiennych źródeł itp. Gdzie właściwie szukać takich osób?

Najczęściej robi się to oczywiście za pośrednictwem internetu oraz różnych platform, takich jak LinkedIn, Facebook czy Preply. Dobrą drogą są także polecenia znajomych. Jeśli dziecko bliskiej Ci osoby uczęszcza na zajęcia językowe i jest zadowolone z trybu nauki, to może Twoja córka lub Twój syn także sprawdzi danego korepetytora i pójdzie na jedną próbną lekcję. Dobrze znaleźć kilku nauczycieli, z którymi umówisz siebie czy też swoje dziecko na próbne zajęcia, aby sprawdzić, która z osób będzie najbardziej odpowiednia. Jeżeli zamierzasz podjąć naukę języka zupełnie od podstaw, może Ci się spodobać styl nauczania osoby, która nadal uczy się danego języka (np. studiuje go) i która sama kilka lat temu zaczynała z tego samego poziomu. Będzie ona korzystać z nowoczesnych i sprawdzonych materiałów, aby przekazać Ci świeżą wiedzę. Natomiast jeśli uczysz się danego języka już jakiś czas i Twój poziom jest około zaawansowanego, bardziej będzie Ci odpowiadał doświadczony lektor.

Na jakie rzeczy zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

Dziś bardzo łatwo można się pogubić w podczas szukania odpowiedniego lektora. Jest tak zwłaszcza w przypadku bardziej popularnych języków, takich jak angielski, niemiecki czy hiszpański. Osób, które ukończyły studia filologiczne w zakresie tych języków lub nadal są ich studentami, jest bardzo dużo, a wiele z nich daje korepetycje lub pracuje w zawodzie. Każda szkoła językowa ma w swojej ofercie kilku lektorów, którzy zajmują się nauczaniem tego samego języka – a przynajmniej jest tak w przypadku języków europejskich. Na co zatem zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniej osoby?

  • Wykształcenie – ważne, aby osoba miała ukończone studia językowe, posiadała certyfikaty branżowe i miała pewne doświadczenie w pracy nauczyciela.
  • Opinie – warto poszukać opinii w internecie lub wśród znajomych na temat konkretnego lektora. Wówczas można dowiedzieć się, czy inni go polecają, a także zapoznać się z systemem pracy i sposobem prowadzenia przez niego zajęć.
  • Typ i poziom zajęć – niektórzy nauczyciele skupiają się jedynie na nauczaniu podstaw danego języka (np. od A1 do A2), inni – wyższych poziomów. Na pierwszej lekcji dobrze ustalić, jaki masz cel i oczekiwania wobec danych zajęć.
  • Dobrze, aby nauczyciel charakteryzował się profesjonalizmem, ale także był cierpliwy i wyrozumiały wobec swoich uczniów.
Szkoła językowa – wygodna nauka na terenie całej Polski

Szkoły językowe skupiają nauczycieli różnych języków. W przypadku centrum języków obcych Moose znajdują się tam lektorzy angielskiego, niemieckiego, ukraińskiego, włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego, polskiego dla obcokrajowców oraz rosyjskiego. W niektórych miastach dostępne są również kursy z chińskiego, szwedzkiego lub japońskiego. Oddziały tej konkretnej szkoły są rozmieszczone na terenie całej Polski, głównie w większych miastach, jednak dodatkowym atutem jest możliwość bezpłatnego dojazdu do ucznia.

W ofercie jest kilka różnych kursów. Masz możliwość wyboru zajęć indywidualnych, online, odbywających się w grupie znajomych, a także w miejscu Twojej pracy. Oferta korporacyjna charakteryzuje się tym, że może z niej korzystać klient posiadający własną działalność gospodarczą. Istnieje również kurs dla biznesu oraz Moosekids – tutaj w zajęciach uczestniczyć mogą dzieci nawet od 4. roku życia.

Jak nauka języka obcego wpływa na mózg dziecka?

Nauka języków obcych od najmłodszych lat stała się całkiem popularna. Wynika to z tego, że ma ona istotne plusy. Wielojęzyczność bardzo dobrze wpływa na rozwijające się mózgi maluchów – wspiera myślenie krytyczne, pamięć i koncentrację, kreatywność oraz elastyczność umysłową. Rozpoczęcie nauki obcego języka we wczesnym dzieciństwie pozwala na jak najlepsze przyswajanie nowej wiedzy i zwiększa szansę na opanowanie jej nawet na poziomie native speakera. Wczesne podjęcie nauki co najmniej dwóch języków z różnych grup ułatwi dodatkowo uczenie się kolejnego języka w późniejszym okresie.

Mózg dziecka najintensywniej rozwija się w „okresach krytycznych”, czyli około 2. i 7. roku życia. Według badań naukowych dzieci 2-letnie mają mniej więcej dwa razy więcej synaps między neuronami niż osoby dorosłe, co oczywiście wyraźnie przekłada się na tempo i jakość uczenia się. Zachęta do nauki w przypadku tak małego dziecka na pewno nie jest prosta. Najlepiej wówczas znaleźć dla takiego malucha odpowiednią szkołę językową, która ma doświadczenie w nauce dzieci. W tym wieku edukacja opiera się głównie na łączeniu jej z zabawą.

Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z moose.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz