Akacjowa 38. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 271-280 historycznej telenoweli w TVP


Akacjowa 38 to nowa telenowela historyczna, której akcja rozpoczyna się pod koniec XIX w. w Hiszpanii. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do soboty o godz. 18.45 w TVP2, trwają ok. 40 minut. Powtórki nadawane są w TVP Kobieta.

Acacias 38 / fot. TVE

Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Akacjowa 38 odcinek 271
(czwartek, 4 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Felipe i German nakłaniają świadków, by zmienili zeznania. Na nic to się zda, bo Manuela przyznaje się do zabicia męża i córki. Leonor pomaga Pablowi prowadzić kiosk, co wywołuje oburzenie Rosiny. Lourdes usiłuje pogodzić się z Trini, ale ta jej nie ufa. Jacinto zagrał Lolicie serenadę i mimo jej oporów rusza śmiało w konkury.

Akacjowa 38 odcinek 272
(piątek, 5 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Trini żegna się z Ramonem, ale potem widzi rozbawioną Lourdes i zaczyna podejrzewać, że ta coś ukrywa. Postanawia zostać i przyjąć propozycję pracy u Lenarda. Guadalupe próbuje przekonać córkę, by nie przyznawała się do zbrodni, której nie popełniła. Udaje się to dopiero Germanowi, który oświadcza, że odejdzie z tego świata razem z nią. Victor przypomina sobie, że Jacinto to oszust żerujący na kobietach. Biegnie z Servandem na ratunek Lolicie, ale ta wcześniej już unieszkodliwiła oszusta.

Akacjowa 38 odcinek 273
(sobota, 6 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Manuela, pod wpływem Germana, zmienia zeznania i wychodzi na wolność. Dowiaduje się od niego, że Gubern donosił Cayetanie. I to ona stoi za całym ich nieszczęściem. Oboje z Germanem planują zemstę na niej. Lenor informuje Pabla i służące, że pisze powieść o ich życiu. Trini zaczyna pracę w zakładzie krawieckim, ku wielkiemu niezadowoleniu Susany i rozpaczy Ramona.

Akacjowa 38 odcinek 274
(poniedziałek, 8 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Rosina nie wie, że jej córka Leonor pisze powieść o służących z poddasza. Cayetana rozpacza, że German wyprowadza się z ulicy Akacjowej. Trini podejrzewa, że Lourdes coś ukrywa. Ramón wciąż kocha Trini, a ona jego, choć udaje, że jest jej obojętny. German prosi znajomego lekarza o załatwienie leku, który w większych dawkach jest silną trucizną.

Akacjowa 38 odcinek 275
(wtorek, 9 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Leonor prosi służące, by opowiedziały jej o swoim życiu. Na tej podstawie chce napisać powieść. Rosina martwi się, że Maximiliano z nią nie współżyje. Przyjaciele żegnają Germana. Zjawia się Cayetana, która też chce pożegnać Germana. Trini skrycie obserwuje Lourdes, która potajemnie piszę do kogoś listy. Manuela odwiedza grób córki i żegna się z nią na zawsze.

Czytaj takżeHistoria Hiszpanii

Akacjowa 38 odcinek 276
(środa, 10 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Cayetana błaga Germana, by nie wyjeżdżał. Pablo zdradza Leonor, że German i Manuela udadzą śmierć, by zemścić się na Cayetanie. Rozmowę słyszy Ursula. Rosina nie chce być babcią. Uważa, że jest za młoda. Aby sobie to udowodnić, usiłuje zaciągnąć Maximiliana do łóżka.

Akacjowa 38 odcinek 277
(czwartek, 11 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Cayetana spotyka Manuelę. Ta odważnie mówi, co o niej myśli i doprowadza ją do łez. German i Manuela odbywają pożegnalny spacer ulicą Akacjową. Cayetana dowiaduje się od Ursuli o planie Germana i Manueli. Trini jest coraz bliższa poznania prawdy o tym, co ukrywa Lourdes. Rosinie znowu nie udaje się skłonić męża do erotycznych igraszek. Manuela i German wypijają truciznę.

Akacjowa 38 odcinek 278
(piątek, 12 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Manuela i German wypijają miksturę, wszyscy widzą ich „martwe ciała”, ale Ursula wlewa niepostrzeżenie w jej usta truciznę, by antidotum nie zadziałało. Jednak i Manuela, i German budzą się w karawanie i udają się do domu ciotki Germana, gdzie czekają na nich bilety na Kubę. Na polecenie Cayetany śledzi ich Gubern i donosi jej, że Manuela żyje. Tymczasem Manuelę chwytają silne boleści brzucha.

Akacjowa 38 odcinek 279
(sobota, 13 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Manuela umiera. Zrozpaczony German również wypija truciznę i odchodzi razem z ukochaną. Gdy Cayetana dociera do domu ciotki Germana, zastaje dwa trupy i wpada w rozpacz. Postanawia wdziać wdowią żałobę. Zwłoki Manueli i Germana usuwa Ursula. Nikt na Akacjowej nie ma świadomości tego, co się naprawdę stało. Wszyscy celebrują zwycięstwo miłości. Trini podpowiada Ramonowi, że widziała Lourdes na poczcie, czego on nie omieszkał użyć w rozmowie z żoną.

Akacjowa 38 odcinek 280
(poniedziałek, 15 stycznia, godz. 18:45 TVP2)

Paciencia chce, by Servando poszedł na konsultację do dietetyka. Guadalupe opowiada Leonor o błędach, które popełniła. To przez nie Manuela wyszła za Justa i na długo straciła dziecko, które potem zginęło. Lourdes nieoczekiwanie zaprasza Trini do domu na kolację. Inspektor Padilla zaczyna podejrzewać, że German i Manuela padli ofiarą zabójstwa.

Streszczenie odcinków 281-290 dostępne jest tutaj.

Więcej o tym serialu:

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    Gdzie te streszczenia

Zostaw własny komentarz