Nowy film na profilu von der Leyen. Już z Auschwitz jako niemieckim obozem śmierci


Na profilu Ursuli von der Leyen na platformie X pojawił się nowy film z poprawionym napisami. Teraz napis mówi o niemieckim nazistowskim obozie śmierci. Wcześniejszy film wskazywał na lokalizację obozu w Polsce bez podanego kontekstu historycznego, że były to terenu okupowane przez niemiecką III Rzeszę.

Fragment filmu z Ursulą von der Leyen / fot. twitter.com/vonderleyen

Wcześniej na profilu Przewodniczącej KE pojawił się ten sam film, ale podpis wskazywał na lokalizację obozu w Polsce bez podanego kontekstu historycznego, że były to tereny okupowane przez niemiecką III Rzeszę. Aktualnie ten film został usunięty.

Na profilu pojawił się natomiast ponownie ten sam film, ale ze zmienionym napisem, który mówi już o niemieckim nazistowskim obozie zagłady. Taką reakcję Komisji zapowiadał dzisiaj szef MSZ, Radosław Sikorski. Poprawiony film skomentował słowami, że „dobrze, że film został poprawiony zgodnie z precyzyjną prawdą historyczną.”

Czytaj takżeBłąd w filmie z Ursulą von der Leyen. Auschwitz błędnie przypisane Polsce

Konzentrationslager Auschwitz, był największym z kompleksu niemieckich obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady zbudowanych przez nazistowskie Niemcy podczas II wojny światowej. Zlokalizowany był na terytorium Polski, które zostało anektowane przez niemiecką III Rzeszę i znajdowało się pod niemiecką okupacją. Obóz działał od maja 1940 r. do stycznia 1945 r.

Auschwitz stało się symbolem Holocaustu i ludobójstwa na niewyobrażalną skalę. Szacuje się, że w Auschwitz-Birkenau zgładzono ok. 1,3 mln osób, w tym głównie Żydów (w tym wielu obywateli Polski), ale także Polaków, Romów, sowieckich jeńców wojennych i przedstawicieli innych narodowości. Więźniowie byli poddawani nieludzkim warunkom życia, ciężkiej pracy, medycznym eksperymentom oraz masowym egzekucjom.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz