Szefowa MEN nie pozwoli wykreślić ludobójstwa ludności polskiej na Wołyniu z podstawy programowej


Wstępna propozycja usunięcia z podstawy programowej zwrotu o ludobójstwie ludności polskiej na Wołyniu wywołała spore poruszenie w mediach. Nasze wątpliwości w zakresie tej zmiany cytowały największe portale w Polsce. Szefowa MEN skomentowała sprawę słowami, że nie podpiszę dokumentu, w którym rzeź wołyńska nie będzie nazywana po imieniu - ludobójstwem.

Informacja przez nas podana mocno zainteresowała opinię publiczną. Nasz wpis dotyczący wykreślenia zwrotu o ludobójstwie Polaków na Wołyniu był cytowany m.in.: onet.pl, wp.pl, gazeta.pl i o2.pl.

Głos w sprawie zabrała Barbara Nowacka, minister edukacji narodowej. We wpisie na platformie X podała, że nie podpisze dokumenty, w którym rzeź wołyńska nie będzie nazywana po imieniu - ludobójstwem. Zatem tak zdecydowana i jednoznaczna deklaracja kończy temat, który wywołał największe poruszenie w mediach. Niemniej są także inne punkty, które są przedmiotem dyskusji. Portal historia.org.pl zgłosił w ramach prekonsultacji kilka uwag. MEN prezentuje otwartą postawę stąd być może inne uwagi także zostaną uwzględnione.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz