Korona królów. Jagiellonowie. Streszczenie odcinków 161-165, godziny emisji i opisy historycznej telenoweli TVP1


Korona królów. Jagiellonowie to serial historyczny o dynastii Jagiellonów emitowany w TVP1. Poznaj godziny emisji i opisy poszczególnych odcinków serialu Korona królów. Jagiellonowie, które nadawane są od poniedziałku do środy w TVP1 o godzinie 20:30.

Korona królów. Jagiellonowie / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 161
(poniedziałek, 29 kwietnia, godz. 20:30 TVP1)

Braterskie długi. Rok 1426. Zygmunt Luksemburski (Wojan Trocki) nie jest zadowolony, że polski król będzie miał kolejnego potomka. Barbara Cylejska (Marta Jarczewska) podsuwa mu myśl, aby rzucić na polską królową oskarżenie o niemoralne postępowanie. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) chce tronu dla małego Władysława (Leo Calderin Perez) bez warunków narzucanych mu przez polskich panów. Oleśnicki (Przemysław Stippa) pisze do papieża skargę na Jagiełłę. Nie odda władzy ani dochodów z diecezji lubelskiej. Pietrek (Mateusz Tomaszewski), przybrany syn Femki (Żaneta Homa) i Zyndrama wraca do Krakowa, ale niczego nie pamięta i nie wie, kim jest. Hincza (Kamil Szklany), będąc u krawca, dowiaduje się, że musi spłacić długi swojego brata. Zaczyna szukać pieniędzy, bo dług jest bardzo duży. Niemira (Renia Gosławska) jest zła na Gretę (Iwona Katarzyna Pawlak). Przez nią stała się pośmiewiskiem. Mści się niszcząc jej stragan.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 162
(wtorek, 30 kwietnia, godz. 20:30 TVP1)

Drugi syn. Maj 1426. Królowa Zofia (Maria Pawłowska) rodzi drugiego syna. Kazimierz jest bardzo słaby. Henryk Czech (Grzegorz Pierczyński) unika przedstawienia pełnego horoskopu królewicza. Jan Hincza (Kamil Szklany) przywozi na Wawel swego młodszego brata Jakuba. Panny Szczukowskie są zachwycone. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) nie dogaduje się w Łęczycy ze szlachtą, do czego walnie przyczynił się jego konflikt z biskupem Oleśnickim (Przemysław Stippa) o przynależność ziemi lubelskiej do diecezji krakowskiej. Polscy panowie, podburzeni przez Oleśnickiego, niszczą dokument poprzedniej umowy z Brześcią. Strasz (Paul Matura) rozpoczyna realizację swojej misji. Trzeba podważyć ojcostwo Jagiełły. Zaczyna zalecać się do Eliszki Szczukowskiej (Milena Suszyńska) i wyciąga od niej różne informacje. Adam Świnka (Bartosz Jędraś) jest coraz bardziej podejrzliwy wobec Strasza, więc Strasz rozpuszcza o nim kompromitującą plotkę. Mówi Mężykowej (Małgorzata Ostrowska - Królikowska), że Świnka przechwala się, że królewna go miłuje. Królowa każe go odprawić. Pietrek (Mateusz Tomaszewski) nadal nie wie, kim jest. Bdzigost (Jakub Wieczorek) opowiada mu różne historie z jego dzieciństwa i młodości. Okazuje się, że Pietrek pamięta, jak się czyta.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 163
(środa, kwietnia, godz. 20:30 TVP1)

Czytaj takżeZofia Holszańska musiała publicznie przysięgać wierność Jagielle. Na dworze wybuchł gigantyczny skandal

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 164
(środa, kwietnia, godz. 20:30 TVP1)

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 165
(poniedziałek, kwietnia, godz. 20:30 TVP1)

Streszczenie odcinków 166-170 serialu dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz