Korona królów. Jagiellonowie. Streszczenie odcinków 166-170, godziny emisji i opisy historycznej telenoweli TVP1


Korona królów. Jagiellonowie to serial historyczny o dynastii Jagiellonów emitowany w TVP1. Poznaj godziny emisji i opisy poszczególnych odcinków serialu Korona królów. Jagiellonowie, które nadawane są od wtorku do czwartku w TVP1 o godzinie 20:30.

Korona królów. Jagiellonowie / fot. TVP

Szczegóły wkrótce. Streszczenia poprzednich odcinków dostępne jest tutaj.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 166
(wtorek, 14 maja, godz. 20:30 TVP1)

Przerwana zabawa. Zima/wiosna 1427. Sambor (Kacper Młynarkiewicz) i Grzymek (Krzysztof Brzazgoń) przesłuchują Zdenka (Mateusz Trembaczowski) i dowiadują się, że na Wawelu działa szpieg. Witold (Michał Chorosiński) zwyciężył pod Pskowem. Księżna Julianna (Emma Giegżno) zaostrza apetyt Witolda na koronę. Zaczęły się zapusty i Kraków podziwia komediantów. Zresztą sami mieszczanie także się poprzebierali i idą uliczkami w kolorowym korowodzie. Garncarz (Janusz Klimaszewski) oświadcza się Grecie (Iwona Katarzyna Pawlak). Olga (Klara Williams) namawia Zofię (Maria Pawłowska), aby zorganizowały na Wawelu zabawę karnawałową. Wesołą zabawę przerywa zła wiadomość - mały Kazimierz (Kamil Winerowicz - Stanik) jest bardzo chory.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 167
(środa, 15 maja, godz. 20:30 TVP1)

Wina i kara. Wiosna 1427. Kazimierz - drugi syn Jagiełły (Sebastian Skoczeń) i Zofii (Maria Pawłowska) nie żyje. Zygmunt Luksemburski (Wojan Trocki) i Wielki Mistrz Krzyżacki Russdorf (Tomasz Sobczak) spiskują, jak osłabić unię Polski z Litwą. Pietrek (Mateusz Tomaszewski) spotyka królewnę Jadwigę (Maja Szopa). Zakochuje się w niej, nie wiedząc kim jest ta dziewczyna. Sambor (Kacper Młynarkiewicz) zostaje ranny w czasie napadu zbójców na kolebę matki królowej. Strzała, która go ugodziła, była zatruta. Grozi mu amputacja ręki. Zdenek (Mateusz Trembaczowski), szpieg Luksemburczyka, jest w rękach krakowskiego kata. Strasz (Paul Matura), z rozkazu króla, rusza do Wilna, ale zanim to zrobi eliminuje Zdenka (Mateusz Trembaczowski), który może go zdemaskować.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 168
(czwartek, 16 maja, godz. 20:30 TVP1)

Intryga Strasza. Wiosna 1427. Strasz (Paul Matura) jest w Wilnie i donosi Witoldowi (Michał Chorosiński), że Zofię (Maria Pawłowska) coś łączy z Janem Hinczą (Kamil Szklany). Hans Vochsee (Sebastian Badurek) przekazuje, że Zygmunt Luksemburski i zakon będą popierali starania księcia Witolda o królewską koronę. Oleśnicki (Przemysław Stippa) przekazuje królowi plotki z Wawelu, że królowa, podczas jego nieobecności, szukała rozrywek. Samborowi (Kacper Młynarkiewicz) grozi amputacja ręki. Greta (Iwona Katarzyna Pawlak), aby mu pomóc, musi wiedzieć, czym była zatruta strzała, która go trafiła. Pietrek (Mateusz Tomaszewski) chce się spotkać z tajemniczą dziewczyną. W czasie rozmowy z przyjaciółką z dzieciństwa okazuje się, że nadal prawie niczego nie pamięta.

Czytaj takżeZofia Holszańska musiała publicznie przysięgać wierność Jagielle. Na dworze wybuchł gigantyczny skandal

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 169
(wtorek, 21 maja, godz. 20:30 TVP1)

Wyścig z czasem. Wiosna 1427. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) nie wierzy w plotki o Zofii (Maria Pawłowska). Hincza (Kamil Szklany) potwierdza, że królowa organizując karnawałową zabawę nie wiedziała o chorobie synka. Król dowiaduje się od Jana z Czyżowa (Bartosz Obuchowicz), że Wielki Książę Witold (Michał Chorosiński) knuje za jego plecami i marzy mu się korona. Trwa walka o uratowanie ręki Sambora (Kacper Młynarkiewicz). Grzymek (Krzysztof Brzazgoń), Honzik (Kamil Drężek) i Pietrek (Mateusz Tomaszewski) muszą się dowiedzieć, czym zatruta była strzała, która zraniła ich przyjaciela.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 170
(środa, 22 maja, godz. 20:30 TVP1)

Fałszywe oskarżenie. Wrzesień 1427. W Wilnie trwa kłótnia Jagiełły (Sebastian Skoczeń) i Witolda (Michał Chorosiński) o koronę. Witold rzuca oskarżenie na Zofię (Maria Pawłowska). Władysław (Aleks Wojtkowski) może nie być synem Jagiełły. Król Władysław nie umie sobie z tymi pogłoskami poradzić. Pomaga mu Guślarz Krywe (Lech Dyblik). Daje królowi kubek z ziołami, które przenoszą do innego świata. Królowa nie chce dawnej Konstancji Koniecpolskiej - dwórki Granowskiej na opiekunkę małego Władysława. Sambor (Kacper Młynarkiewicz) zachował rękę, ale czy będzie sprawna? Lech (Mariusz Jakus) ma bardzo zniszczone buty. Żałuje pieniędzy na ciżmy i zamawia je u Gromka (Adam Zdrójkowski), czyli u partacza, poza cechem.

Streszczenie odcinków 171-175 serialu dostępne będzie tutaj.

Czytaj także:

Więcej o serialach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz