Manor Lords. Polska gra strategiczna, na którą czeka 2 miliony graczy


Manor Lords przyciągnęła ponad 2 miliony graczy, którzy dodali ją do swoich list życzeń na Steamie. Dzięki zaawansowanemu budowaniu miasta, wielkoskalowym bitwom taktycznym oraz złożonym symulacjom ekonomicznym i społecznym, gra obiecuje zanurzyć użytkowników w realistycznie odwzorowanej rzeczywistości średniowiecznego władcy.

Manor Lords

Manor Lords to średniowieczna gra strategiczna oferująca zaawansowane budowanie miasta, wielkoskalowe bitwy taktyczne oraz złożone ekonomiczne i społeczne symulacje. Rządź swoją krainą jako średniowieczny władca – lata mijają, pogoda się zmienia, a miasta wznoszą się i upadają.

Manor Lords to gra strategiczna, która pozwala doświadczyć życia średniowiecznego władcy. Rozwiń swoją wioskę w tętniące życiem miasto, zarządzaj zasobami i łańcuchami produkcyjnymi oraz rozszerzaj swoje ziemie poprzez podbój.

Manor Lords

Gra Manor Lords, zainspirowana sztuką i architekturą Frankonii z końca XIV wieku, podchodzi do historii najwierniej, jak się da, wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, wykorzystując ją zarówno w mechanice rozgrywki, jak i grafice. Gra unika nadużywanych wątków średniowiecznych na rzecz historycznej dokładności, aby świat był bardziej autentyczny, barwny i wiarygodny.

Manor Lords zapewnia budowanie miasta bez stosowania siatki, dając pełną swobodę rozmieszczania i obracania budynków. Mechanika budowania jest wzorowana na rozwoju prawdziwych średniowiecznych miast i wsi, gdzie główne szlaki handlowe i krajobraz wpływały na to, jak kształtowały się i rozwijały osady.

Manor Lords

Od skór i butów po jęczmień i miód, Manor Lords posiada duży wybór dóbr, które doskonale wpisują się w epokę. Materiały muszą być transportowane i przetwarzane na gotowe produkty poprzez łańcuchy produkcyjne, a ty musisz zrównoważyć podstawowe potrzeby swoich ludzi z pragnieniem produkowania luksusowych przedmiotów, aby zapewnić zadowolenie, produkować towary handlowe na eksport lub wykuwać broń i zbroje, które pomogą w podbojach.

Grę do swojej listy życzeń na Steamie dodało ponad 2 miliony graczy z całego świata.

Producentem gry jest polski twórca gier Slavic Magic. Będzie to dla niego debiut, nad grą pracuje od 2020 r. Gra będzie miała swoją premierę 26 kwietnia 2024 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz