Odkrywaj przeszłość w Gdańsku: wynajem apartamentów w okolicy historycznych miejsc to świetna alternatywa dla hoteli!


Gdańsk to miasto, w którym nie brakuje historycznych miejsc z ciekawą historią. Wystarczy wymienić Westerplatte czy Muzeum II Wojny Światowej. Turyści odwiedzający to miasto bardzo chętnie zwiedzają zabytkowe i historyczne lokalizacje. Zanim jednak zapadnie decyzja o wyjeździe, warto poszukać odpowiedniego apartamentu do wynajęcia w Gdańsku.

Dlaczego warto odwiedzić Gdańsk?

Ciekawa historia, różnorodność i niepowtarzalny klimat to główne cechy, które wyróżniają Gdańsk na mapie Polski. Jest to perła polskiego wybrzeża, której atrakcje przyciągają wielu turystów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.

Nadbałtycka metropolia zaskakuje odwiedzających na każdym kroku i dostarcza niezapomnianych wrażeń miłośnikom zabytków i historii oraz amatorom przyrody. Bogata oferta apartamentów na wynajem w Gdańsku sprawia, że każdy turysta może łatwo znaleźć nocleg dopasowany do jego wymagań.

Gdzie wynająć apartament w Gdańsku?

Planując wypad do Gdańska, warto najpierw zadbać o nocleg w najdogodniejszej lokalizacji. Dużym zainteresowaniem cieszą się apartamenty w Gdańsku, które można zarezerwować tutaj: https://www.noclegi.renters.pl/wynajem/apartamenty-gdansk-c1d415723/.

Wśród lokalizacji idealnych na nocleg szczególnie polecane jest centrum miasta. To doskonała baza wypadowa zarówno do historycznych miejsc, jak i wyśmienitych restauracji oraz zabytkowych obiektów znajdujących się nad Martwą Wisłą czy Kanałem Kaszubskim. Apartament w centrum Gdańska zarezerwowany? Pora poznać miejsca warte odwiedzenia!

Co warto zobaczyć w Gdańsku?
Historyczne Westerplatte – miejsce, w którym rozpoczęła się II Wojna Światowa

Słynny gdański półwysep jest dzisiaj kojarzony z bohaterskimi walkami Polaków we wrześniu 1939 roku. To właśnie w tym miejscu rozpoczęła się II Wojna Światowa. Będąc w Gdańsku, warto zwiedzić Szlak Turystyczny Westerplatte. Można tam zaznajomić się z polem bitwy oraz przebiegiem krwawych starć z niemieckim najeźdźcą.

Punktem startowym jest przystań statków pasażerskich – na Westerplatte można dopłynąć z centrum taksówką wodną. Kolejnymi stacjami trasy są: schrony, wieża obserwacyjna, fort, Cmentarz Obrońców, ruiny Nowych Koszar, Pomnik Obrońców Wybrzeża i wartownie. Westerplatte można zwiedzić samodzielnie lub z przewodnikiem.

Latarnia morska Gdańsk Nowy Port – miejsce, z którego padły pierwsze strzały

To właśnie z latarni morskiej w Nowym Porcie padły pierwsze strzały nazistów w kierunku Polaków na Westerplatte. Dlatego też ma ona wyjątkowe znaczenie nie tylko dla gdańszczan, ale także wszystkich obywateli Polski. Poza tym przez wiele lat pełniła funkcję nawigacyjną. Na szczycie latarni znajduje się punkt widokowy na Westerplatte, Zatokę Gdańską i Port Gdański.

Zabytkowa kamienica – Dom Uphagena Muzeum Wnętrz Mieszczańskich

Zabytkowa kamienica znajduje się przy ulicy Długiej. Jest to jedyna w Polsce i jedna z nielicznych w Europie XVIII-wieczna kamienica udostępniona dla turystów. Przez długie lata mieszkał w niej Johann Uphagen. Dzisiaj można podziwiać w niej pomieszczenia gospodarcze oraz mieszkalne i dzięki temu dowiedzieć się, jak mieszkali ówcześni mieszczanie.

Dwór Artusa – najpiękniejszy zabytek Traktu Królewskiego

Dwór Artusa należał w średniowieczu do bractwa rycerskiego. Organizowano tu wystawne uroczystości, ważne spotkania i imprezy. Z czasem zamienił się w ekskluzywny klub dla elit. Budynek przeszedł pożary i został zniszczony w czasie wojny, ale dziś można podziwiać część odrestaurowanych wnętrz i oryginalnego wyposażenia, m.in. piękny kaflowy piec, liczne zdobienia i rzeźby.

Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z noclegi.renters.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz