Kolejne medale Polaków na Rycerskich Mistrzostwach Świata IMCF 2024


W Meksyku, gdzie trwają Mistrzostwa Świata Federacji IMCF w sportowych walkach rycerskich, polscy zawodnicy kontynuują swoją passę sukcesów, zdobywając kolejne medale. Tym razem na podium stanęli reprezentanci Polski w konkurencji miecza i tarczy.

Agnieszka Lasota zdobyła srebrny medal w konkurencji miecz i tarcza. W tej samej konkurencji Piotr Mittag wywalczył brąz, potwierdzając swoje umiejętności i strategiczne podejście do walki. To już drugi medal Piotra Mittaga na tych mistrzostwach.

Na bieżących Mistrzostwach Świata Federacji IMCF w Meksyku, polscy rycerze już zdobyli kilka cennych medali. Karol Tobolski wywalczył srebrny medal w konkurencji miecza długiego. W kategoriach pełnokontaktowych walk rycerskich, Emil Guz zdobył złoty medal w kategorii średniej wagowej, a Piotr Mittag również zdobył złoto, ale w kategorii lekkiej wagowej.

Gratulujemy zawodnikom wybitnych osiągnięć i napisanie kolejnych stron w historii polskiego rycerstwa na arenie międzynarodowej!

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz