Gladiator 2. Pierwszy zwiastun daje nadzieję na wielkie kino


Pierwszy zwiastun Gladiatora 2 wzbudza ogromne emocje i daje nadzieję na kolejne epickie dzieło od Ridleya Scotta. Choć trudno będzie przebić dramatyzm pierwszej części, to wizualnie zapowiada się ona na prawdziwe arcydzieło. W trailerze możemy zobaczyć imponujące efekty specjalne, w tym panoramy Rzymu oraz spektakularne sceny bitew morskich w wypełnionym wodą Koloseum. Dynamiczne sceny walki wykraczają poza areny gladiatorów, przenosząc nas także w sam środek bitew i oblężeń miast.

Photo by Aidan Monaghan/Aidan Monaghan - © 2024 PARAMOUNT PICTURES. ALL RIGHTS RESERVED.

Zwiastun Gladiatora 2 daje nadzieje, że film okaże się opus magnum Ridleya Scotta i jeśli nawet nie przebije pierwsze części w dramaturgii historii to jest duża szansa, że w warstwie wizualnej będzie to dzieło więcej niż wybitne.

W zapowiedzi widzimy nie tylo efekty specjalne na wysokim poziomie, jak panoramy Rzymu czy Koloseum napełnionego wodą do pokazowych bitew morskich, to przede wszystkim zwiastun zawiera wiele dynamicznych scen walki. Te wykraczają poza areny gladiatorów bowiem jako widzowie bierzemy udział także w bitwach czy oblężeniach miast.

Photo by Aidan Monaghan/Aidan Monaghan - © 2024 PARAMOUNT PICTURES. ALL RIGHTS RESERVED.

Z aktorów przedstawionych w zwiastunie pierwsze skrzypce gra zdecydowanie Pedro Pascal w roli Marcusa Acaciusa, który to jest uczniem bohatera pierwszego Gladiatora Maximusa Decimusa Meridiusa. Jest także Paul Mescal jako Lucjusz, syn Lucilli, którego idolem był Maximus. Wreszcie mamy, aż trzech cesarzy: Josepha Quinna jako Getę, Denzelta Washingtona jako Makrynusa oraz Freda Hechingera jako szalonego cesarza Karakallę.

Zwiastun zapowiada epickie kino. Premiera filmu zaplanowana jest na 22 listopada 2024 r.

Czytaj także:

Więcej o filmach historycznych i kostiumowych przeczytasz klikając tutaj lub na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz