Powstanie polsko-koreański czołg i kołowy transport opancerzony |
Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) i Hyundai Rotem Company (HRC) podpisały memorandum w zakresie wspólnego rozwoju czołgów i transporterów opancerzonych. Umowa ta jest kolejnym etapem polsko-koreańskiego aliansu na rzecz wspólnej budowy nowoczesnych platform gąsienicowych i kołowych dla Sił Zbrojnych RP i innych formacji wojskowych na całym świecie.
Memorandum określa ramy i wyznacza dalsze kierunki współpracy w obszarach czołgów i transporterów opancerzonych. Współpraca ukierunkowana jest na maksymalizację partnerstw w obszarach m.in. badań i rozwoju, produkcji, remontów i modernizacji wymienionych rozwiązań dla Sił Zbrojnych RP i innych potencjalnych projektów.
- Podpisując to memorandum potwierdzamy naszą determinację i zaangażowanie w nawiązanie szerokiej i owocnej współpracy z HRC, znamienitym przedstawicielem koreańskiego przemysłu obronnego. Nasze wspólne wysiłki pozwoliły nam dojść do porozumienia w zakresie obszarów,
w których zdecydowaliśmy się postawić na wspólny rozwój naszych przedsiębiorstw i bezpieczeństwa naszych narodów – powiedział Sebastian Chwałek, prezes zarządu PGZ.
- Zrobimy wszystko, co w naszej mocy współpracując przy programie polskiego czołgu i wierzymy, że Polska stanie się potentatem w tej dziedzinie dzięki budowie nowej konstrukcji. Zapewnimy transfer kluczowych technologii do polskiego przemysłu i będziemy wspierać Polsce w ustanowieniu zdolności do produkcji w kraju. Co więcej, program ten stanowić będzie dla nas solidny fundament pod przyszłą współpracę między Grupą PGZ a HRC - powiedział Jeongyeob Lee, wiceprezes firmy Hyundai Rotem.
Rzeczpospolita Polska poszukuje nowych czołgów, a także następcy obecnie eksploatowanego kołowego transportera opancerzonego. W obu tych projektach, ze względu na potencjalną skalę wynikającą z faktu, że Polska posiada cztery dywizje wojsk lądowych, kluczowe jest uruchomienie produkcji i zapewnienie jak największego zaangażowania lokalnego przemysłu. Podpisana dziś umowa to kolejny krok na drodze do osiągniecia tego celu, który PGZ podejmuje we współpracy z HRC.
Więcej o wojsku i uzbrojeniu przeczytasz klikając na poniższą grafikę:
Żródło: grupapgz.pl
Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.
Tylko kiedy i dlaczego tak długo będzie trzeba czekać?
Niezwykłą wspolpraca