Wirtualna wystawa AGAD w 180. rocznicę powstania listopadowego


W ramach zbliżających się wielkimi krokami obchodów 180. rocznicy powstania listopadowego Archiwum Główne Akt Dawnych  otwiera wirtualną wystawę archiwalną „Wojna polsko–rosyjska 1830–1831 w dokumencie archiwalnym. W 180. rocznicę wybuchu powstania listopadowego”.

 

Jest to wydarzenie niezwykle interesujące i potrzebne, szczególnie dla młodego pokolenia, niekoniecznie zainteresowanego archiwaliami, lecz z pewnością zainteresowanego Internetem. Niemniej jednak, tak starsi, jak i młodsi z całą pewnością znajdą na niej coś dla siebie.

Prezentacja strony internetowej wystawy połączona z pokazem archiwaliów odbędzie się w poniedziałek 29 listopada 2010 r. o godz. 12.00 w siedzibie AGAD w Warszawie (Pałac Raczyńskich, ul. Długa 7).

Wystawę zaprezentuje jej komisarz – dr Jacek Krochmal, natomiast referat dotyczący powstania listopadowego połączony z omówieniem najważniejszych źródeł archiwalnych przechowywanych w zasobie AGAD a dotyczących tego zrywu niepodległościowego wygłosi Dorota Lewandowska. Sposób poruszania się po wystawie wirtualnej oraz możliwości techniczne oglądania cyfrowych kopii dokumentów przedstawi dr Piotr Tafiłowski.

Począwszy od 29 listopada 2010 r. wystawa będzie dostępna na stronie internetowej AGAD: agad.archiwa.gov.pl

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz