Wybieramy serial historyczny wszech czasów |
W ostatnich latach widać prawdziwy boom na produkcję seriali historycznych, które cieszą się olbrzymią popularnością. Jednak takie seriale tworzono nie tylko w ostatnich latach.
Przedstawiamy Wam wybór najgłośniejszych polskich i zagranicznych seriali historycznych. Jesteśmy ciekawy, który z nich uzyska najwięcej Waszych głosów. Może to będzie jednak serial spoza tej listy? Rozpoczynamy wielkie głosowanie.
Najlepszy serial historyczny to: (głosuj na Facebooku)
Seria Był sobie człowiek to jedyna seria, która stawia na wizualizację i fabularyzację treści kształcenia. Autorzy serii położyli nacisk na aspekt wychowawczy i społeczny oraz skuteczne kształcenie i rozwijanie umiejętności. Seria Był sobie człowiek to jedyna seria, która stawia na wizualizację i fabularyzację treści kształcenia. Autorzy serii położyli nacisk na aspekt wychowawczy i społeczny oraz skuteczne kształcenie i rozwijanie umiejętności.
Czas honoru
Serial o okupowanej Warszawie. Opowieść o walce w imię wolności, zdradzie i burzliwych namiętnościach.
Opowieść o losach młodych dywersantów – Bronka, Janka, Michała, Władka oraz ich najbliższych. Pełna napięcia akcja drugiej części obejmowała m.in. aresztowanie Wandy, skomplikowaną grę wywiadów, napad na niemiecki bank, pracę podziemnej radiostacji. To wszystko na tle codziennego życia w okupowanej Warszawie.
Dynastia Tudorów
Po wygnaniu kardynała Wolsey’a, król Henryk chce umocnić swoją władzę i mianuje Brandona i Norfolka na stanowiska przewodniczących królewskiej rady. Jako nowy Lord Kanclerz, sir Tomasz More, prześladuje religijnych dysydentów. Za namową Anny, Henryk zgadza się zapoznać z dziełami Marcina Lutra, zwłaszcza, że dotyczą one autorytetu monarchy i jego władzy nad wszystkimi ludźmi, włącznie z samym papieżem. Wolsey nie poddaje się i zwraca się do Anny z prośbą o udzielenie mu pomocy w odzyskaniu łaski monarchy. Henryk wysyła Cromwella z misją uzyskania zgodnej opinii o zakresie królewskiej władzy od najwybitniejszych teologów Europy. Norfolk obawia się, że pałający chęcią zemsty Wolsey może odzyskać władzę.
Kompania braci
Kompania braci to zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Stephena E. Ambrose’a serial telewizyjny, opowiadający historię Kompanii E 506 pułku piechoty spadochronowej 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych. Fabuła została oparta na wywiadach z ocalałymi żołnierzami Kompanii E, a także ich dziennikach i listach, Kompania braci relacjonuje losy ludzi, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i pokonali wielki strach. Służyli w elitarnej kompanii strzelców. Wraz z aliantami wylądowali w Normandii, walczyli w bitwie o Ardeny i zdobyli Orle Gniazdo Hitlera w Berchtesgaden. Ich oddział poniósł ciężkie straty, a oni sami stali się legendą.
Rzym
Obandażowany i zakrwawiony Pullo ucieka ze szpitala i trafia do domu Vorenów. Tam spotyka Eirene, która zastanawia się, czy nie zabić mordercy jej kochanka. Tymczasem Cezar, ku oburzeniu starych senatorskich rodów, poszerza Senat o Galów z najwierniejszych Rzymowi plemion. Ku zaskoczeniu wszystkich czyni Vorenusa senatorem, chcąc przypodobać się ludowi, a jednocześnie zapewnić sobie swego rodzaju tarczę. Brutus spiskuje przeciwko Cezarowi z Serwilią, Kwintusem, Kasjuszem i Cascą. Odrzuca propozycje skrytobójstwa – jego zdaniem honor i czystość sprawy wymagają, by Cezara zgładzić w Senacie.
Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.