Wygraj kufle: „Bitwa pod Wiedniem”


Tym razem do wygrania w naszym konkursie do wygrania oryginalne nagrody. Są to kufle z grawerem „Bitwa pod Wiedniem” wraz z drewnianym pudełkiem. W naszym konkursie można je wygrać.

Opis filmu

Fabuła „Bitwy pod Wiedniem” rozpoczyna się latem 1683 r., gdy trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Po ucieczce Cesarza Leopolda los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jeśli Wiedeń upadnie, armia Wielkiego Wezyra bez trudu dotrze aż do Morza Północnego, a potem także do Rzymu. Po wielu tygodniach oblężenia, we  wrześniu 1683 roku, dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Wielkiego Wezyra, na prośbę ojca Marka z Aviano, do boju włączają się polskie wojska. Pod wodzą króla Jana III Sobieskiego husaria stacza morderczą walkę, w której ważą się nie tylko losy miasta, ale i całej Europy.

Wyreżyserowana przez Renzo Martinellego, „Bitwa pod Wiedniem„ to  w zamyśle twórców ogromne epickie widowisko. Scenariusz został zrealizowany na podstawie powieści ”L’imperatore e il traumaturgo” Carlo Sgorlona napisali Renzo Martinelli oraz Valerio Massimo Manfredi. W filmie wystąpili m.in. F. Murray Abraham, Enrico Lo Verso, Jerzy Skolimowski, Piotr Adamczyk, Alicja Bachleda-Curuś, Daniel Olbrychski, Borys Szyc i Wojciech Mecwaldowski. Film miał w Polsce swoją premierę 12 października 2012 r.

Konkurs

Dla naszych czytelników mamy trzy kufle „Bitwa pod Wiedniem”.

Tym razem, by wygrać wystarczy tylko:

  1. Być zapisanym do naszego newslettera i mieć potwierdzoną rejestrację.
  2. Napisać kogo przedstawia poniższy pomnik i w jakim mieście się znajduje:

Wyciąg z zasad

Nagrody (po jednym kuflu) zostaną rozlosowane wśród osób, które  w momencie losowania miały potwierdzoną rejestrację w naszym newsletterze i odpowiedziały prawidłowo na pytanie konkursowe. Odpowiedzi należy udzielić w nieprzekraczalnym terminie do 22 października 2012 r. (godz. 21.00) na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu oprócz odpowiedzi należy podać swoje dane adresowe. Prosimy o zatytułowanie e-maila „Wiedeń”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu trzech dni od jego zakończenia.


Regulamin konkursów organizowanych przez „historia.org.pl”


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

3 komentarze

  1. Rafał pisze:

    Kiedy poznamy zwycięzców?

  2. Rafał pisze:

    Ok,czekamy z niecierpliwością

Zostaw własny komentarz