KZ [...]. Najgorsza gra świata


KZ [...]1 to jedna z najbardziej moralnie obrzydliwych gier w historii. Twórcy umożliwiają wcielenie się w Franz Stangla z Treblinki i pokierowanie obozem koncentracyjnym.

O tym tytule napisała dziś osoba o nicku „Ponury” na forum dws.org.pl2. Postanowiłem sprawdzić, czy to jakiś ponury żart, czy może rzeczywiście tego typu produkcja została kiedykolwiek stworzona. Niestety, ale KZ [...] istnieje już w 1991 r. pisał o nim „New York Times” twierdząc, że gra jest znana wśród austriackich uczniów. Jedna z tamtejszych gazet miała zapytać studentów, czy słyszało o tej grze. Twierdząco odpowiedziało 39% zaś 22% miało ją napotkać3 Na szczęście wszędzie spotyka się z ostracyzmem społecznym i zajmuje czołowe miejsca w rankingach najgłupszych gier świata.

Gracz w tym tworze nie zarządza wodą, prądem, czy edukacją jak to bywa w popularnych grach serii Sim City, tylko zarządza więźniami i gazem. Jego celem jest także dbanie o dobrą międzynarodową opinię i produktywność obozu.

Ta chora gra powstała na początku lat ’90 i ukazała się na systemy Commodore 64, Amiga, MS DOS i Windows. Twórca gry jest nieznany.

W 2001 r. gra zdobyła od IGN zasłużony tytuł najmniej potrzebnej gry roku. W Niemczech, KZ [...] jest pokazywany jako doskonały przykład gier gloryfikujących nazizm i rasizm.

  1. Zrezygnowałem z podawania pełnego tytułu, by go nie „promować” []
  2. Za: http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=12&p=1613624 []
  3. Za: http://www.nytimes.com/1991/05/01/world/video-game-uncovered-in-europe-uses-nazi-death-camps-as-theme.html []

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Imien pisze:

    Metin 2 jest gorszy

Zostaw własny komentarz