Wygraj książki: „Rzeź Nankinu”, I. Chang


Napisana z ogromnym emocjonalnym zaangażowaniem Rzeź Nankinu wyciąga tę historię z mroków niepamięci. W Stanach Zjednoczonych stała się bestsellerem i wzbudziła liczne dyskusje. U nas możecie wygrać, aż pięć egzemplarzy tej poruszającej książki.

Zadania konkursowe

By mieć szansę na wygranie książki należy w terminie do 17 lutego poprawnie odpowiedzieć na pytania:

  1. W jakim miejscu w Nankinie stoi pomnik Iris Chang - autorki Rzezi Nankinu?
  2. Kto był założycielem Komitetu Międzynarodowych Stref Bezpieczeństwa w Nankinie?
  3. Jakie miasto w 1937 r. zostało po Nankinie stolicą Chin?
Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwajaće konkursy, które organizujemy.

O książce

W grudniu 1937 r. armia japońska wkroczyła do chińskiego miasta Nankin. W ciągu zaledwie kilku tygodni rozegrały się tam wydarzenia o niespotykanym w historii, niewyobrażalnym wręcz okrucieństwie. W wymyślny, bestialski sposób torturowano, gwałcono i wymordowano tam ponad 300 000 ludzi – żołnierzy i cywilów, w tym kobiety i dzieci. Iris Chang dotarła do ocalałych z masakry oraz nowo odkrytych dokumentów i opisała zapomniany, przerażający i mało znany epizod w dziejach chińsko-japońskich stosunków.

Napisana z ogromnym emocjonalnym zaangażowaniem Rzeź Nankinu wyciąga tę historię z mroków niepamięci. W Stanach Zjednoczonych stała się bestsellerem i wzbudziła liczne dyskusje.

Tytuł: Rzeź Nankinu
Autor:
Iris Chang
Wydawca:
 Wielka Litera
Przekład: Konrad Godlewski
ISBN/EAN: 9788311125162
Liczba stron: 315
Oprawa: Twarda
Sugerowana cena detaliczna: 44,90 zł

Wyciąg z Regulaminu

Nagrody (po jednej książce) zostaną rozlosowane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe oraz w momencie losowania miały potwierdzoną rejestrację w naszym newsletterze. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać swoje dane adresowe (imię, nazwisko, adres wysyłki książek). W tytule wiadomości prosimy wpisać: „Nankin”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Powodzenia!


Regulamin konkursów organizowanych przez „historia.org.pl”.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

2 komentarze

  1. dodel pisze:

    Nie ma czegoś takiego jak „Chiny”. Jest albo Chińska Republika Ludowa, czyli Chiny na kontynencie, albo Republika Chińska, czyli Tajwan. I te dwa państwa mają różne stolice. Proszę się wysilić przy układaniu pytań, tak by były poprawne.

Zostaw własny komentarz