„Warszawa 1935” w 3D. Zobacz po raz pierwszy! Od 15 marca w kinach [film]


Już 15 marca do polskich kin trafi wyczekiwany film „Warszawa 1935”, prezentujący w technologii 3D przedwojenną stolicę Polski. Drugi zwiastun filmu jest już dostępny w Internecie.

„Warszawa 1935” to realizowany od niemal czterech lat przez studio efektów specjalnych Newborn film krótkometrażowy, który po raz pierwszy pokaże widzom stolicę Polski z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Film przeniesie nas na ulice miasta, przedstawiając dokładnie odwzorowaną architekturę przedwojennej Warszawy. Merytoryczną podstawą dla rekonstrukcji cyfrowej były fotografie dostępne między innymi w Archiwum Państwowym Miasta Stołecznego Warszawy.

„Zawsze chcieliśmy stworzyć coś wyjątkowego. Pierwsza w historii rekonstrukcja zniszczonej Warszawy to cudowna przygoda i wyzwanie. Kosztowało nas to bardzo wiele pracy i wyrzeczeń jednak mimo wielu przeciwności już 15 marca będziemy mogli zobaczyć, jak się prezentowała nasza stolica w okresie tak szeroko obecnym w literaturze, a tak mało uświadomionym. Przedwojenna Warszawa to wspaniałe miejsce, wyjątkowy, nieprzemijający duch oraz świadek wielu historycznych wydarzeń. Nikt wcześniej nie podjął się tak rozległego tematu, co z pewnością było dla nas dodatkową motywacją, aby zrealizować ten film” – powiedział Tomasz Gomoła, pomysłodawca i producent przedsięwzięcia.

Film „Warszawa 1935” będzie prezentowany zarówno w sieci kin na terenie całego kraju, jak i w wybranych, warszawskich kinach studyjnych.

Projekt został sfinansowany przez producentów Ernesta Rogalskiego i Tomasza Gomołę przy wsparciu firm Prudential Polska - mecenasa filmu, Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO – partnera strategicznego filmu i dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Film objęty został honorowym patronatem Pana Bogdana Zdrojewskiego, Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Komitetu do spraw UNESCO. Partnerem edukacyjnym projektu jest Narodowe Centrum Kultury. Dodatkowo przygotowanie filmu wsparł Projekt Centrum Informatyczne Świerk, realizowany w ramach Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Zwiastun:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Historyk pisze:

    Wg mnie grafika (jakosc i trchnologia) troche jak z gry Mafia 🙂 Sam projekt bardzo fajny 🙂

  2. Quatar pisze:

    Chcialabym zobaczyc.
    Pytanie czy kina w Bydgoszczy go pokaza
    (na przyklad Multikino);/

Zostaw własny komentarz