Posłowie za deregulacją przewodnictwa. Poprawka PSL przepadła


Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw deregulacyjnych odrzuciła poprawkę PSL, która chciała dalszej regulacji zawodu przewodnika miejskiego. 

Czy po Krakowie wkrótce studenci historii będą mogli oprowadzać turystów bez potrzeby zdawania egzaminu?

Projekt Ministerstwa Sprawiedliwości znosi konieczność ukończenia kursu przewodnickiego i zdania egzaminu zawodowego. Dzisiaj nawet absolwenci historii czy historii sztuki musieli przechodzić całą procedurę, by móc oprowadzać po danym mieście.

Ludowcy chcieli, by rady gmin mogły uchwałą wprowadzać na swoim terenie obowiązek zdania egzaminu przewodnickiego. Radni z takich miast jak Kraków zapowiadali, że wprowadziliby takie ograniczenia. Zdaniem strony rządowej istota tej zmiany polega na odwróceniu nowelizacji przyjętej przez Komisję. Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji tylko trzech posłów ją poparło, przy dziewięciu przeciw i jednym głosie wstrzymującym. Poprali ją zgodnie posłowie PO i PiS.

Teraz ustawa i poprawki trafią do Sejmu na III czytanie, które będzie rozstrzygające dla całości projektu.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

4 komentarze

  1. Gorol pisze:

    Nareszcie! Co na to przewodnicy?

  2. Even pisze:

    Popieram deregulację, ale co jeśli przewodnicy mają rację i wolny rynek zamieni się w wolną amerykankę? Jak myślicie?

  3. Marek pisze:

    A czy wiadomo kiedy odbędzie się to trzecie rozstrzygające czytanie ustawy?

Zostaw własny komentarz