Znani Polacy na japońskich znaczkach pocztowych


W Japonii ukazał się arkusz znaczków pocztowych zawierający podobizny słynnych Polaków. Emisja jest związana z odsłonięciem popiersia Bronisława Piłsudskiego w mieście Shiraoi na wyspie Hokaido.

HP_tv_znaczki

Japońskie znaczki pocztowe ze znanymi Polakami / fot. tokio.msz.gov.pl

W serii znaczków „Wielcy Polacy” znajdują się podobizny dziesięciu znanych Polaków. Są to portrety:  Mikołaja Kopernika, Wisławy Szymborskiej, Janusza Korczaka, Józefa Piłsudskiego, Andrzeja Wajdy, Lecha Wałęsy, Jana Pawła II, Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego, Marii Skłodowskiej-Curie oraz Bronisława Piłsudskiego.

Znaczki ukazały się z inicjatywy Ambasady RP w Tokio. Ich emisja była związana z odsłonięcie w mieście Shiraoi położonym na wyspie Hokaido popiersia wybitnego etnografa oraz badacza języka i kultury Ajnów Bronisława Piłsudskiego.

Ceremonia odsłonięcia pomnika, z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego, odbyła się 19 października, w Muzeum Ajnów w Shiraoi na Hokkaido.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. MateoMi pisze:

    Gratka dla filatelistyków.

  2. wosp pisze:

    Bronisława Piłsudskiego ? a nie Józefa czasem ?

Zostaw własny komentarz