Warszawa w okresie II wojny światowej na zdjęciach Bundesarchiv


Na rynku wydawniczym od lat pojawiają się albumy ze zdjęciami z czasów II wojny światowej, ale dzięki digitalizacji zbiorów i internetowi mamy nowe możliwości badania historii czy po prostu zaspokojenia swojej ciekawości.

Na przeciw wychodzi nam Niemieckie Archiwum Federalne, które na swojej stronie internetowej (www.bundesarchiv.de) udostępnia pokaźną kolekcję zdjęć, w tym fotografie zrobione w Warszawie w latach 1939-1945. Niemieckie Archiwum Federalne współpracuje z Wikipedią, dzięki czemu wiele jego zdjęć trafiło na wolną encyklopedię.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Paweł pisze:

    Szukałem zdjęć Ruin Warszawy natknąłem się u Was, bardzo Wam a bardzo Dziękuję za te wspaniałe zdjęcia, Warszawa dla mnie była i jest ważna, Lubię Warszawę lubię oglądać zdjęcia z II Wojny Powstania i teraz z Warszawy. Pozdrawiam. Paweł z Podkarpacia.

Zostaw własny komentarz