Piosenkarka z czasów II wojny na szczytach listy przebojów!


97-letnia Dama Vera Lynn po wielu, wielu latach ponownie podbija brytyjskie listy przebojów. Jakim cudem? Otóż z okazji 70 rocznicy wydania i jednoczesnej reedycji utworów z okresu drugiej wojny światowej!

Okładka płyty 'National Treasure - The Ultimate Collection'

Okładka płyty ‚National Treasure - The Ultimate Collection’

Płyta pani Very Lynn plasuje się obecnie na trzynastym miejscu listy przebojów. Zatytułowana została „National Treasure - The Ultimate Collection”. Płyta zawiera czterdzieści piosenek popularnych w czasie ofensywy alianckiej w Normandii. Najsłynniejszym utworem spośród zamieszczonych na płycie jest „We’ll Meet Again”, który został pierwotnie wykonany w Royal Albert Hall. Artystka debiutowała przed wieloma laty w wieku lat siedmiu i była pierwszą Brytyjką, której piosenki osiągnęły sukces na amerykańskich listach przebojów w 1952 roku.

Rekord, jaki pobiła wykonawczyni utworów, jest podwójny - jest ona najstarszą żyjącą artystką, która trafiła na listy przebojów, jednocześnie zaś jej album trafił do ścisłej czołówki przebojów po najdłuższym okresie czasu od pierwszego wydania. Pani Vera Lynn pobiła niniejszym rekord, który sama ustanowiła przed pięcioma laty, kiedy to również wyemitowano jej stare przeboje. Była wówczas jedyną 92-letnią kobietą z płytą na pierwszej pozycji brytyjskiej top chart. Obecnie jest już jedyną 97-letnią piosenkarką na tejże liście, a do pierwszego miejsca na liście przebojów już niedaleko. Co ciekawe, czterdzieści wojennych ballad tak spodobało się publiczności, że kompletnie zdeklasowały one „świeże” albumy Pharrella i 50 Centa. Może zatem warto posłuchać tego bądź co bądź historycznego rarytasu?

Premiera płyty odbyła się 6 czerwca 2014 roku. Dostępna jest w sprzedaży wysyłkowej i internetowej. Za pośrednictwem allmusic.com możecie bezpłatnie posłuchać fragmentów utworów, które znalazły się na płycie „National Treasure - The Ultimate Collection”.

Źródła: Dame Vera Lynn breaks chart record aged 97 with album of wartime hitsDame Vera Lynn to release new album at 97

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

2 komentarze

  1. Mateusz pisze:

    Idealny prezent dla mojej babci, która liczy sobie zacne 95 lat. Sentymentalna podróż w czasy jej dzieciństwa. Na pewno kupię.

  2. Ania pisze:

    Dziękuje za ciekawy artykuł, fajnie się od czasu do czasu przenieść do przeszłości. Ja prowadzę bloga o nieco innej tematyce ale jesli ktoś miałby ochotę poczytać to podaję adres http://twojaintymnosc.pl .

Zostaw własny komentarz