Do wygrania: „Najwierniejszy sojusznik”


Nakładem wydawnictwa Astra ukazała się  książka Kennetha K. Koskodana pt.: „Najwierniejszy sojusznik” .
W naszym konkursie możecie wygrać jeden z trzech egzemplarzy tej książki.

By mieć szansę na wygranie jednego z trzech kompletów książek należy w terminie do 9 listopada 2014 r. poprawnie odpowiedzieć na pytania:

  1. Kiedy obchodzone jest święto Wojska Polskiego?
  2. Kiedy zostały sformowane Polskie Siły Zbrojne?
Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.
Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy.

Sojusznik2O książce Najwierniejszy sojusznik

Pod koniec II wojny światowej alianci zdradzili Polskę i oddali ją Związkowi Sowieckiemu. Po ostatecznym zwycięstwie nad Niemcami miliony mężczyzn i kobiet, którzy przez sześć długich lat walczyli o wolność, zostało zdanych na łaskę i niełaskę Sowietów. Okrutnym zrządzeniem historii świat w większości pozostał obojętny na ich heroiczną walkę i ów kończący ją akt zdrady, a rolę, jaką Polacy odegrali w czasie wojny, celowo pomniejszano przez dziesiątki lat. Polacy stanowili w latach wojny czwartą co do wielkości armię aliancką. Po bohaterskiej, ale skazanej na klęskę obronie swego kraju w 1939 roku polscy żołnierze walczyli u boku aliantów wszędzie tam, gdzie potrzebowano ich odwagi i poświęcenia. W ojczyźnie zorganizowali najbardziej aktywny i najskuteczniejszy ruch oporu podczas wojny, całe podziemne państwo ze wszystkimi strukturami, armią, a nawet szkolnictwem. Oto historia Polskich Sił Zbrojnych, obfitująca w niepublikowane dotąd relacje z pierwszej ręki i unikatowe fotografie.

Tytuł:  Najwierniejszy sojusznik
Autor: Kenneth K. Koskodan
Wydawca: Astra
Liczba stron: 304
Okładka: twarda
ISBN: 978-83-89981-60-2
Cena detaliczna: 49,90


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

2 komentarze

  1. Marek pisze:

    „sformatowane”? Chyba sformowane

Zostaw własny komentarz